To była dobra noc dla polskich piłkarzy w lidze amerykańskiej. Mateusz Bogusz zanotował dwa gole, a Sebastian Kowalczyk pojedyncze trafienie.

Drużyna Bogusza (Los Angeles FC) grała przeciwko Portland Timbers. Mecz zakończył się remisem 2:2. Oba gole dla Los Angeles FC ustrzelił Mateusz Bogusz. Polak wpakował piłkę do bramki w 22 minucie, a potem w 55. Dla pomocnika była to kolejno druga i trzecia bramka w tym sezonie ligowym. 22-latek rozegrał całe spotkanie.

Jego zespół zajmuje dziesiąte miejsce w konferencji zachodniej z dorobkiem 11 punktów.

Kowalczyk natomiast wraz z Houston Dynamo pokonał na wyjeździe Minnesota United FC 2:1. Polak może być zadowolony, bo to jego premierowy gol w tym sezonie. W dodatku to właśnie on w 77. minucie zapewnił zwycięstwo Houston Dynamo. Kowalczyk podobnie jak Bogusz zanotował pełnowymiarowy czas gry.

Jego ekipa plasuje się na trzecim miejscu w tabeli konferencji zachodniej z 13 punktami.

Major League Soccer:

Portland Timbers – Los Angeles FC 2:2 (2:1)

11′ 1:0 Felipe Mora

22′ 1:1 Mateusz Bogusz

34′ 2:1 Evander

51′ 2:2 Mateusz Bogusz

Minnesota United FC – Houston Dynamo 1:2 (0:1)

38′ 0:1 Alejandro Bran (gol samobójczy)

70′ 1:1 Franco Fragapane

77′ 1:2 Sebastian Kowalczyk