GKS Tychy przegrał niespodziewanie na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie Resovią Rzeszów 1:3 w meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Goście objęli prowadzenie w dwunastej minucie spotkania po golu Bartłomieja Eizencharta, a na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Wiktor Żytek, który wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie gole zdobywali jedynie gospodarze, a dokładnie Bartłomiej Wasiluk, który w 55. minucie wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie, a wynik meczu w 87. minucie ustalił Adrian Łyszczar.

Dzięki zwycięstwu zawodnicy Resovii zbliżyli się do miejsca gwarantującego utrzymanie na dwa punkty. GKS Tychy, który zgromadził 45 punktów, zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli.