Lovell Cabbil fot: polski-sport.com

MKS wygrywa z Krajową Grupą Spożywcza Arka Gdynia 107:86 w Dąbrowej Górniczej. Dla gospodarzy to 15 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Lovell Cabbil – 15 punktów, cztery zbiórki, dziesięć asyst oraz Marc Garcia – 22 punkty.

Spotkanie rozpoczął Dominik Wilczek z MKS-u, trafiając za trzy. Odpowiedział mu również trójką Jakub Szumert, a Adam Hrycaniuk dołożył dwa punkty z rzutów osobistych. Gospodarze co chwilę doprowadzali do remisu i blisko trzymali się rywala. Mimo to Hrycaniuk i Szumert, ponownie wyprowadzili Arkę na prowadzenie trzema punktami. Jednak to zawodnicy z Dąbrowej zaliczyli serię 11 punktów z rzędu, a ich przewaga opiewała na osiem oczek. Trafiali m.in. Marc Garcia i Dawid Słupiński.

Z początkiem drugiej kwarty Seth Leday, zmniejszył stratę do czterech punktów. Lecz miejscowi szybko zareagowali i podwyższyli prowadzenie do ośmiu punktów. Była to zasługa Taylera Personsa i Cabila. Przewaga wzrosła jeszcze do 11 oczek, ale zespół z Gdyni, za sprawą m.in Bryce Alforda, zmniejszył różnicę do pięciu punktów. Gospodarze za to lepiej wykorzystali ostatnie minuty kwarty i prowadzili 13 oczkami.

Po przerwie Garcia i Persons, podwyższyli prowadzenie do 18 punktów. Rywali gonili Grzegorz Kamiński i Filip Matczak, wykorzystując rzuty osobiste. Lecz gospodarze mocno nacierali i zdobywali punkt za punktem. Trafiali Wilczek i Cabil, a przewaga wynosiła już 26 oczek. Dodatkowo Garcia i Słupiński dorzucili kolejne punkty, a przewaga wynosiła 29 punktów.

Początek finalnej kwarty to celne kosze Stefana Kenića i Setha Ledaya, lecz strata nadal wynosiła 23 punkty. Mimo to miejscowi nie zwalniali tempa i podwyższyli przewagę do 29 oczek. Ostatecznie Arka przegrała różnicą 21 punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 107:86 (22:16,27:20,33:19,25:31)

MKS Dąbrowa Górnicza: Garcia 22, Carvacho 16, Persons 16, Cabbil 15, Wilczek 12, Słupiński 12, Williams 9, Piechowicz 2, Wojciechowski 2, Kucharek 1, Kurowski 0, Wojdała 0

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Szumert 16, Alford 15, Hrycaniuk 13, Leday 10, Kamiński 10, Kenić 8, Marchewka 6, Matczak 2, Wilczek 2, Czoska 2, Nagel 2, Wołoszyn 0