fot: Tomasz Fąfara/kielcehandball.pl

Industria Kielce wygrała sobotni mecz rozgrywany w ramach półfinału Orlen Superligi, w której to rywalizowała na wyjeździe z drużyną KGHM Chobrego Głogów.

W drodze do półfinału Industria Kielce wygrała z MMTS Kwidzyn, zaś głogowianie wygrali z Azotami Puławy. Rywalizacja w fazie play-off odbywa się do dwóch zwycięstw.

Przebieg meczu:

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz od skutecznych akcji. W 1. minucie bramki otwierające wynik spotkania zdobywali bowiem: Filip Wrona (KGHM Chobry Głogów) i Haukur Thrastarson (Industria Kielce.

W kolejnych minutach problemy ze skutecznością mieli kielczanie. Do przełamania w 5. minucie tego meczu doprowadził jednak Szymon Wiaderny, który to trafił z karnego.

Kielczanom na prowadzenie udało się wyjść w 10. minucie, kiedy to na 4:3 trafił Alex Dujshebaev. W kolejnych minutach skuteczniej radzili sobie jednak głogowianie, którzy w 18. minucie prowadzili 7:5.

W drugiej części pierwszej poprawili się kielczanie, którzy to schodzili do szatni prowadząc 11:10.

Drugą połowę od nieudanej akcji ofensywnej rozpoczęli przyjezdni. Odpowiedzieć próbował rzucający po kontrze – Wojciech Hajnos. Zatrzymał go jednak bramkarz kieleckiego zespołu – Miłosz Wałach.

W kolejnej akcji na 12:10 trafił natomiast Dujshebaev. Głogowianom strat nie udało się też zmniejszyć w 33. minucie, kiedy to karnego nie wykorzystał Kacper Grabowski.

Z czasem coraz mniej błędów zaczęli popełniać kielczanie. W 44. minucie prowadzili oni już 20:17. Na wyraźny przestój w grze miejscowych zareagował więc trener Vitalij Nat, który to poprosił o czas.

Głogowianie mieli problem z przedostaniem się przez wysoko ustawioną linię defensywną przyjezdnych. Ci nie oddali już więc prowadzenia, choć w 56. minucie przyszło im grać w potrójnym osłabieniu. W sobotnim meczu wygrali oni jednak 30:22

Najbardziej wartościom zawodnikiem tego spotkania został jednak bramkarz Chrobrego Głogów – Rafał Stachera.

Co teraz?

Mecz rewanżowy zaplanowano na 27 kwietnia. Początek od 15:00. Drugiego finalistę Orlen Superligi wyłoni starcie Orlen Wisły Płock z Górnikiem Zabrze.