Piast Gliwice wygrał sobotni mecz 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizował na wyjeździe z wyżej notowaną – Pogonią Szczecin.

Faworytem tego spotkania wydawała się być Pogoń, która to zajmowała 5. miejsce z dorobkiem 47 pkt. Na 13. miejscu klasyfikowanym był Piast, który to zgromadził 32 pkt

Po pierwszej połowie prowadzeniem cieszyli się goście, którzy to prowadzili 2:0.

Jak padły bramki?

11. minuta – po dalekim wyrzucie z autu piłkę głową strącał na pole bramkowe Felix, zaś do siatki wpakował ją główkujący z bliskiej odległości – Tomas Huk.

21. minuta – piłkę do siatki skierował uderzający z dystansu – Jorge Felix.

……………………………………………………………………………………………………………..

W 29. minucie szansę na gola kontaktowego miał Kamil Grosicki. Ten jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 37. minucie uderzał on natomiast zza pola karnego, lecz skuteczną interwencją popisał się na polu bramkowym Frantisek Plach.

W 89. minucie bliskim zdobycia gola kontaktowego był znów Kamil Grosicki, który to nie wykorzystał rzutu karnego. Faulowanym w polu karnym był bowiem Wahlqvist. Kilka chwil później do siatki trafił uderzający zza pola bramkowego – Koulouris. Okazało się jednak, że na pozycji spalonej był dogrywający do niego – Kamil Grosicki.

Co teraz?

Piast Gliwice klasyfikowany jest obecnie na 10. miejscu z dorobkiem 35 pkt. Swojego dorobku punktowego nie poprawiła Pogoń, która to o przełamanie będzie rywalizować z Jagiellonią Białystok. Mecz ten planowany jest na 26 kwietnia.

W tym samym dniu o kolejne zwycięstwo powalczy Piast, z którym to rywalizować będzie Warta Poznań.