Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisowała niedzielny mecz 28. kolejki Fortuna I Ligi, w której to rywalizowała u siebie z wyżej notowanym GKS-em Katowice.

O pierwsze zwycięstwo w tym roku rywalizowała w tym spotkaniu Termalica, która to na zwycięstwo czeka od grudnia ubiegłego roku. W dotychczasowych spotkaniach zgromadziła ona 30 pkt, co dawało jej odległe – 14. miejsce. Znacznie wyżej klasyfikowany był GKS. Zajmował on bowiem 6. miejsce z dorobkiem 45 pkt.

Po pierwszej połowie prowadzeniem cieszyli się katowiczanie, którzy to prowadzili 2:0. W drugiej połowie grali jednak w osłabieniu. Wyrównać zdołała więc Termalica. Mecz zakończył się więc podziałem punktów.

Jak padły bramki?

W 8. minucie z prowadzenia mógł się cieszyć GKS Katowice. Po dograniu z rzutu wolnego drogę do bramki znalazł główkujący Grzegorz Janiszewski.

Kolejny gol padł w 23. minucie. Błąd na własnej połowie popełnili defensorzy Termaliki. Do bezpańskiej piłki dopadł więc na połowie rywala Sebastian Bergier. Ten też bez problemów wykorzystał sytuację sam na sam.

W drugiej połowie katowiczanie bronić swojej przewagi musieli w osłabieniu. Czerwoną kartkę w końcowym fragmencie pierwszej połowy obejrzał bowiem Repka.

Bliskim gola kontaktowego był w 60. minucie był Andrii Dombrovskyii, który to trafił w poprzeczkę. W 63. gola kontaktowego zdołał jednak zdobyć Jakub Nowakowski, który to uderzał z linii pola karnego.

Do wyrównania doszło w doliczonym czasie gry, kiedy to skutecznym uderzeniem zza pola bramkowego popisał się na lewej stronie pola karnego Adam Radwański.

Co teraz?

Termalica znajduje się wciąż w bardzo trudnej sytuacji. Ma ona 31 pkt, co daje jej 14. miejsce. Niewiele mniej ma będąca w strefie spadkowej – Resovia Rzeszów. Do Termaliki traci ona bowiem 3 pkt.

W znacznie lepszej są katowiczanie, którzy to klasyfikowani są na 3. miejscu z dorobkiem 46 pkt. Prowadzeniem cieszy się natomiast Lechia Gdańsk. W dotychczasowych swoich spotkaniach zgromadziła ona 56 pkt.

W kolejnej rundzie Termalica będzie rywalizować z Odrą Opole. Z Górnikiem Łęczna zmierzy się natomiast GKS Katowice.