WKS Śląsk Wrocław
Dusan Miletić fot: plk.pl

Trefl przegrywa z WKS-em Śląsk Wrocław 79:82 w Sopocie. Goście odnieśli tym samym, bardzo ważne 16 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Dusan Miletić – 23 punkty, 11 zbiórek.

Trefl zainaugurował spotkanie, serią dziesięciu punktów z rzędu. Trafiali m.in. Mikołaj Witliński i Jakub Schenk. Przełamania dokonał Artsiom Parakhouski, a Daniel Gołębiowski i Hassani Gravett, zmniejszyli stratę do trzech punktów. Gospodarze starali się utrzymać przewagę, ale Miletić i powracający po kontuzji Saulius Kulvietis, wyprowadzili Śląsk na jednopunktowe prowadzenie. Dodatkowo Marek Klassen i Miletić, powiększyli przewagę do czterech oczek.

Drugą kwartę, podopieczni trenera Tabaka, ponownie rozpoczęli od serii ośmiu punktów z rzędu. Była to zasługa Jarosława Zyskowskiego i Andy’ego Van Vlieta, a ich drużyna prowadziła czterema oczkami. Mimo to WKS, zmniejszył stratę do jednego punktu, ale przeciwnik szybko odskoczył na osiem punktów. Gości gonili  Gravett i Gołębiowski, ale przewaga przed końcem kwarty, wynosiła siedem punktów.

Po przerwie do akcji mocno wkroczyli zawodnicy z Wrocławia, zaliczając serię pięciu punktów. Dodatkowo Miletić trafił za dwa, a strata jego drużyna wynosiła już tylko cztery punkty. Przeciwnik za to zdobył sześć punktów z rzędu, za sprawą m.in. Paula Scruggsa. Prowadzenie zespołu z Sopotu, wzrosło do dziesięciu punktów. Lecz celne akcje m.in. Klassena i Miletića, doprowadziły do wyniku 62:59 dla Śląska. Witliński próbował ich gonić, ale Jakub Nizioł i Gravett wykorzystali rzuty osobiste i prowadzili dwoma punktami.

Z początkim ostatniej kwarty, Angel Nunez podwyższył przewagę WKS-u do czterech oczek. Jednak celne kosze Austona Barnesa i Aarona Besta. Dały gospodarzom jednopunktowe prowadzenie, ale szybka reakcja gości, wyprowadziła ich na prowadzenie czterema punktami. Schenk zdołał zmniejszyć stratę do tylko jednego punktu, ale Gravett trafił za trzy, a przewaga jego drużyny wzrosła do pięciu oczek. Witliński i Barnes zbliżyli się do rywala na tylko jeden punkt, ale wicemistrz Polski wytrzymał końcówkę i wygrał całe spotkanie.

Trefl Sopot – WKS Śląsk Wrocław: 79:82 (23:27,22:11,18:27,16:17)

Trefl Sopot: Scruggs 14, Witliński 13, Best 12, Zyskowski 10, Van Vliet 9, Schenk 9, Groselle 6, Barnes 6, Musiał 0

WKS Śląsk Wrocław: Miletić 23, Gravett 15, Klassen 13, Gołębiowski 13, Parakhouski 6, Kulvietis 5, Nizioł 4, Nunez 3, Wiśniewski 0, Zębski 0