W 29. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Płock rywalizowała z Miedzią Legnica. ”Nafciarze” po dobrej drugiej połowie wygrali 2:1.

Pierwszą część meczu piłkarze Wisły Płock przespali. Miedź Legnica ostrzeżenia wysyłała od początku. W 7. minucie Bogacz umieścił piłkę w siatce, ale na szczęście dla ”Nafciarzy” arbiter zauważył spalonego, i nie uznał gola. Gospodarze chcieli na to odpowiedzieć kontrą zakończoną strzałem Thiakane, ale Mądrzyk był na posterunku. Później przez długi czas nie widzieliśmy obiecujących akcji. Dużo dobrego w defensywie po stronie płocczan robił Gerbowski pilnując, żeby Miedź nie przedostała się zbyt blisko pola karnego Wisły. Od 30. minuty natomiast obserwowaliśmy wzmożenie gry w środku boiska, co również nie mogło przynieść bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy pojawiły się prawdziwe emocje. Najpierw, w 47. minucie Jach uderzył głową nad bramką, a potem w doliczonym czasie akcję legniczan spuentował golem Bogacz.

W drugiej połowie Wisła Płock nie czekała i od razu ruszyła odważnie na swoich rywali. W 47. minucie w odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Marcus Haglind-Sandre dając gola kontaktowego ”Nafciarzom”. Chwilę później drugą żółtą kartką skarcony został Sekulski, przez od 53. minuty Wisła musiała grać w osłabieniu. To jednak nie przeszkodziło jej w wyjściu na prowadzenie. W 58. minucie mocno przymierzył Szwoch, piłka odbiła się i trafiła do Emila Thiakane, który dokończył dzieła. W 74, a potem 78. minucie niewiele brakowało, a Gradecki by skapitulował po strzale między innymi Antonika. Pod koniec meczu Miedź zaczęła jeszcze bardziej naciskać. Szczęścia z dystansu spróbował Carolina, ale niewiele z niego wyszło, podobnie zresztą jak i z innych prób inicjowanych przez graczy Miedzi Legnica. Tym samym to Wisła Płock zdobyła w tym meczu komplet oczek.

Po 29. kolejkach Wisła Płock plasuje się na ósmym miejscu z czterdziestoma pięcioma punktami, a Miedź Legnica na dziesiątym.

Wisła Płock – Miedź Legnica 2:1 (0:1)

45+2′ 0:1 Wiktor Bogacz

47′ 1:1 Marcus Haglind-Sangre

59′ 2:1 Emile Thiakane

Wisła Płock: Gradecki – Jach, Biernat, Haglind-Sangre – Niepsuj, Drapiński, Szwoch, Hiszpański (83′ Westermark) – Gerbowski (46′ Kocyła), Thiakane (83′ Chrzanowski) – Sekulski.

Miedź Legnica: Mądrzyk – Hoogenhout, Mijusković, Niewulis, Carolina – Kaczmarski (63′ Lehaire), Aguado – Kostka (63′ Zalewski), Antonik (84′ Mansfeld), Salvador – Bogacz (71′ Drzazga).