Stal Rzeszów pokonała na własnym stadionie lidera Fortuna 1 Ligi Lechię Gdańsk 4:2. Dzięki zwycięstwu Stal zbliżyła się do miejsca gwarantującego grę w barażach o awans do PKO Ekstraklasy na cztery punkty.

Pierwszą groźną akcję kibice zobaczyli w osiemnastej minucie, gdy Patryk Warczak znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzył obok słupka. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie, gdy Andreja Prokić wykorzystał dośrodkowanie Jesusa Diaza i na wślizgu wpakował piłkę do bramki rywali. Lechia próbowała odpowiedzieć strzałem Tomáša Bobčeka, z którym bez problemów poradził sobie Jakub Raciniewski.

Po przerwie groźniejsi byli gospodarze i jedna z akcji zakończyła się golem w wykonaniu Jesusa Diaza, który wpadł w pole karne gości, zakręcił obrońcami rywali i płaskim strzałem pokonał Bohdana Sarnawskiego. Gospodarze po podwyższeniu prowadzenia w dalszym ciągu atakowali i w 64. minucie Karol Łysiak podwyższył prowadzenie swojego zespołu uderzeniem z ostrego kąta. Zespół z Gdańska odpowiedział na gola Lysiaka cztery minuty później, gdy rzut karny na gola zamienił Łukasz Zjawiński. Stal miała sporo szczęścia w 76. minucie, gdy po uderzeniu Bobčeka piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 82. minucie Marcin Kochanek podyktował rzut karny dla Stali po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika Lechii. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Łysiak i mocnym strzałem pokonał Sarnawskiego. Rozmiary porażki w doliczonym czasie gry zmniejszył Łukasz Zjawiński, który ponownie pokonał Raciniewskiego z rzutu karnego.

Fortuna 1 Liga – 30. kolejka
Stal Rzeszów – Lechia Gdańsk 4:1 (1:0)
Prokić 36′, Díaz 55′, Łysiak 63′, 82′ (k) – Zjawiński 66′ (k), 90′ (k)

żółta kartka: Kapić.

Stal Rzeszów: Jakub Raciniewski – Patryk Warczak Kamil Kościelny, Kacper Paśko, Milan Šimčák – Szymon Łyczko (Wiktor Kłos 83′), Karol Łysiak, Sébastien Thill, Szymon Kądziołka (Krystian Wachowiak 76′), Andreja Prokić (Kacper Plichta 83′) – Jesús Díaz (Arsen Hrosu 59′).

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawśkyj – Dawid Bugaj (Jakub Sypek 56′), Andrei Chindriș (Diwan Guého 85′), Elias Olsson, Miłosz Kałahur – Dominik Piła (Łukasz Zjawiński 64′), Rifet Kapić, Iwan Żelizko (Jan Biegański 85′), Maksym Chłań, Louis D’Arrigo (Filip Koperski 56′) – Tomáš Bobček.