ARKA GDYNIA, fot. Anna Sarnowska, polski-sport.com

Arka Gdynia po porażce ze Znicze Pruszków wróciła na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego pokonali na własnym stadionie Resovie Rzeszów 3:2 w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Na początku spotkania groźnie w pole karne dośrodkował Adrian Łyszczarz, a do piłki doszedł Górski, z którego strzałem poradził sobie Paweł Lenarcik. W 10. minucie Kasjan Lipkowski uderzał z pola karnego, a uderzenie pewnie wybronił Branislav Pindroch. Dobrą szansę zmarnował Olaf Kobacki, który minął dwóch rywali i uderzył zbyt lekko z ostrego kąta, by pokonać bramkarza rywali. W 27. minucie Maciej Górski uprzedził Marciniaka w walce o piłkę i uderzeniem głową wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Po stracie gola Arka Zaatakowała i miała szanse z rzutu wolnego, jednak strzał Boreckiego poleciał wysoko nad bramką rywali. Arka doprowadziła do wyrównania za sprawą niezawodnego Karola Czubaka. Napastnik wicelidera Fortuna 1 Ligi otrzymał podanie ze środka boiska i przy bierności dwóch obrońców wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Resovii. Kilkadziesiąt sekund później Arka objęła prowadzenie! Arkowcy potrzebowali trzech strzałów, aby umieścić piłkę w bramce gości, a ostatecznie futbolówkę do bramki skierował Kacper Skóra.

Arka drugą część rozpoczęła od ataków i w 49. minucie Karol Czubak przepuścił futbolówkę, która dotarła do Skóry, który zdecydował się na strzał z pola karnego, który został zablokoany przez zawodnika Resovii. W 56. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kacper Skóra, który wykorzystał zagranie od Sidibe i uderzeniem z szesnastu metrów pokonał Pindrocha. Resovia gola kontaktowego zdobyła w 68. minucie, a po raz drugi drogę do bramki znalazł Maciej Górski.