Piłka ręczna
media.orlen-superliga.pl

Orlen Wisła Płock awansowała do finału Orlen Superligi. W półfinale wyeliminowanym przez ten zespół został bowiem Górnik Zabrze.

Rywalizację półfinałową rozgrywano do dwóch wygranych spotkań. Po spotkaniu rozegranym w Zabrzu bliżej finału byli płocczanie, którzy to wygrali 31:30. Mecz ten rozgrywano w bardzo szybkim tempie. Do przerwy prowadzeniem cieszyli się gospodarze, którzy to prowadzili 17:16.

Na początku drugiej połowy lepiej spisywali się przyjezdni. O czas prosić więc musiał trener Strząbała. Zabrzanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową, lecz przez pewien moment radzić musieli sobie w podwójnym osłabieniu. Nie zdołali więc przechylić szali zwycięstwa na własną stronę.

Karty były wciąż jednak otwarte. O awansie płocczan decydować musiał mecz rewanżowy, który to rozegrano 28 kwietnia. W spotkaniu lepiej spisali się płocczanie, którzy to triumfowali 34:19.

Przebieg meczu:

Na początku spotkania obie drużyny miały problem ze skutecznością. Dobrze w bramce zabrzan spisywał się Piotr Wyszomirski. Z czasem swoją przewagę zaczęli budować sobie płocczanie, którzy to wykorzystali grę w przewadze. W 12. minucie prowadzili oni już bowiem 5:3. W 13. minucie na 6:3 trafił natomiast Lovro Mihic. O czas zmuszonym więc był prosić trener zabrzan – Tomasz Strząbała.

Przyjezdni zdołali zdobyć bramki kontaktowe, lecz w drugiej części pierwszej połowy znacznie lepiej grali gospodarze. Do przerwy prowadzili już więc 17:12.

Na początku drugiej połowy dogodnej sytuacji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Przemysław Krajewski. Z karnego zatrzymał go bowiem skutecznie interweniujący Ligarzewski.

Płocczanie z łatwością dochodzili jednak do sytuacji strzeleckich. Zabrzanie mieli bowiem problemy ze skutecznością, zaś w obronie nie potrafili zatrzymać skutecznie grających gospodarzy, którzy to wygrali 34:19.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego meczu został Mirko Alilović.

W finale Orlen Wisła Płock będzie rywalizować z Industrią Kielce.