Ostatnie dni Pucharu Świata w żeglarstwie oraz turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu przyniosły pozytywne informacje dla Polaków. Srebrny medal zdobyła załoga Buksak&Wierzbicki, a poza nimi w top dziesięć znalazły się jeszcze dwa polskie duety.

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w klasie 49er wspaniale żeglowali przez cały Puchar Świata w Hyeres. Przypominamy, że ta załoga ma już zapewniony występ w Paryżu, więc w PŚ walczyła głównie o miejsce na podium. To się udało, bo nasi żeglarze zajęli końcowo drugie miejsce, co dało im srebrne medale.

W top dziesięć mieliśmy jeszcze dwie polskie załogi: Mikołaja Staniula i Jakuba Sztorcha – siódme miejsce oraz Łukasza Przybytka i Jacka Piaseckiego – ósma lokata.

Wspominamy też, że blisko medalu w klasie iQFoil był Paweł Tarnowski – czwarta pozycja, a na dziesiątym miejscu w tej samej klasie została sklasyfikowana Maja Dziarnowska. Warto też przypomnieć o krążkach wywalczonych przez Melzacką i Jankowiak (49erFX), Czapską i Rajchert (49erFX), Damasiewicz, Żakowskiego (oboje Formula Kite), Satrjan i Marciniaka (oboje Formula Kite Class). Najważniejszą informacją z pewnością są kwalifikacje olimpijskie dla Polski, które padły w klasie Formula Kite kobiet, Formula Kite mężczyzn i klasie 49erFX.