fot: laliga.com

W hitowym spotkaniu hiszpańskiej ekstraklasy Girona pokonała na własnym stadionie FC Barcelonę 4:2. Jednego z goli dla przyjezdnych zdobył Robert Lewandowski. Dla 35-letniego napastnika było to 17. ligowe trafienie w sezonie.

Barcelona otworzyła wynik spotkania już w trzeciej minucie za sprawą Andreasa Christensena, a niespełna sześćdziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Artem Dowbyk. W doliczonym czasie gry Barcelona ponownie wyszła na prowadzenie, a gola zdobył Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny.

Druga część spotkania należała d gospodarzy, którzy wyrównali w 65. minucie za sprawą Portu, a dwie minut później Miguel Gutiérrez dał Gironie prowadzenie. Wynik meczu w 75. minucie ustalił Portu.

Dzięki zwycięstwu Girona awansowała na drugie miejsce wyprzedzając o jeden punkt FC Barcelone.