Zagłębie Lubin po zdecydowanym zwycięstwie nad MKS-em FunFloor Lublin obroniły ORLEN Puchar Polski kobiet. W kaliskim wielkim finale Final Four „Miedziowe” dały przez pierwsze kilkanaście minut świetny koncert, dystansując lublinianki w tym okresie na 10 bramek. Potem pełną kontrolą boiskowych wydarzeń dopięły swego.

W pierwszej części tylko raz po wyrównaniu Magdaleny Więckowskiej w 2. minucie mieliśmy remis (1:1). Potem na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna, ze znakomicie grającą w bramce Moniką Maliczkiewicz, w obronie Joanną Drabik, fenomenalnie wychodzącą do kontr Adrianny Górnej, znakomitych wejść z lewego skrzydła Darii Michalak oraz prawie nieomylnych na środku ataku Darii Przywary oraz Patricii Matieli. Nic więc dziwnego, że przed ostatnimi 10-cioma minutami pierwszej części lubinianki osiągnęły 10-bramkową przewagę (14:4). Ekipę z Lublina próbowała pobudzić dwoma wziętymi czasami Edyta Majdzińska, na co pozytywnie reagowała w zasadzie tylko Romana Roszak, rzucając niesygnalizowanie na lubińską bramkę i zmniejszając straty, które na przerwę wynosiły 8 bramek (16:8).

Na drugą połowę MKS FunFloor wyszedł z chęcią odrabiania strat, ale te szybko zostały przygaszone przez perfekcyjnie odbijającą rzuty bramkarkę z Lubina Maliczkiewicz. Obrończynie ORLEN Pucharu Polski kontrolowały przebieg wydarzeń drugiej części, dorzucając kolejne trafienia. W 43. minucie po bramce Karoliny Jureńczyk zespół z Dolnego Śląska miał już 11 trafień zaliczki (21:10) i stało się jasne, że innej historii już w tym finale być nie może.

w końcowym kwadransie trenerka lubinianek Bożena Karkut dała pograć zawodniczkom drugiego wyboru, lecz olbrzymia przewaga nadal rosła, by po rzucie Karoliny Jureńczyk w 58. minucie wynosić 13 trafień (28:15). Ostatecznie lubinianki skończyły mecz 11-bramkowej zwycięstwem (29:18).

KGHM MKS Zagłębie Lubin – MKS FunFloor Lublin 29:18 (16:8)

MVP: Monika Maliczkiewicz

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Promis, Pankowska, Grzyb, Przywara, Górna, Zych, Drabik, Szarkova, Milczarczyk, Michalak, Bujnochova, Machado Matieli, Jureńczyk, Milojević

MKS FunFloor Lublin: Gawlik, Wdowiak – Olek, Płomińska, D. Więckowska, Tomczyk, M. Więckowska, Posavec, Pastuszka, Szynkaruk, Turkoglu, Balsam, Kovarova, Masna, Roszak, Achruk