źródło: legia.com fot: Mateusz Kostrzewa

W meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podjęła u siebie Wisłę Płock. Legioniści wygrali 1:0 po golu Ernesta Muciego.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od wzajemnego atakowania. Ataki te zdecydowanie lepiej wychodziły Wiśle Płock, która miała sporo sytuacji będąc na połowie swoich rywali. Wojskowi przez długi czas nie mogli się dobrze zorganizować. Grali chaotycznie niedokładnie podając. Wiśle niewiele zabrakło do zaskoczenia Legii. Po składnej akcji i strzale głową Tuszyńskiego piłkarz Legii – Nawrocki musiał wybijać piłkę z linii bramkowej. Tylko to uratowało gospodarzy przed stratą gola. Mimo licznych ataków Wisły Płock szczęście uśmiechnęło się do ich rywali. W 29.minucie spotkania Ernest Muci przebiegł z piłką sporą część boiska i oddał strzał z dystansu pokonując golkipera Legii.

Druga połowa meczu była pod dyktando Wisły Płock. To Płotczanie starali się doprowadzić do remisu, a Wojskowi skupili się na obronie swojego prowadzenia. Mimo to potrafili też postraszyć Wisłę. W 69. minucie po skrzydle zaatakował Skibicki, podał do Muciego, który nie zdołał strzelić drugiego gola w tym meczu. Goście zerwali się jeszcze do rozpaczliwego ataku w 89. minucie, kiedy to Cielemęcki mógł zamienić swój strzał na gola. Tak się jednak nie stało i to Legia mogła cieszyć się z wygranej 1:0.

Warto podkreślić, że Legioniści grali w osłabionym składzie ze względu na rotację jakie zastosował ich trener Czesław Michniewicz zważając na grę Legii również w eliminacjach europejskich pucharów. Dzięki zwycięstwu Legia Warszawa aktualnie znajduję się na pozycji lidera Ekstraklasy. Jest jedynym zespołem, który zdobył komplet punktów, choć jeszcze nie wszystkie drużyny zdążyły zaprezentować się w pierwszej kolejce.

Legia Warszawa vs Wisła Płock 1:0 (1:0)

29′ 1:0 Ernest Muci