Absorbująca lidera TAURON Ligi Developres Rzeszów ekipa Grupy Azoty Chemik Police podejmowała Radomkę Radom, wzbogacając po dzisiejszym spotkaniu w ramach 18. kolejki rozgrywek konto punktowe o kolejne trzy. Mistrzynie kraju straciły drugiego seta, ale widząc nadzieje rywalek na sprawienie niespodzianki przyspieszyły tempo akcji i wyraźną różnicą punktową wygrały pozostałe partie.

Gospodynie zajmują drugie miejsce, a na piątej pozycji plasuje się zespół gości. Faworytkami były policzanki. Na dziewięć meczów miedzy tymi zespołami dwa razy wygrały radomianki. W minionym sezonie w fazie zasadniczej Grupa Azoty Chemik po pięciosetowych pojedynkach pokonała przeciwniczki, zarówno w Radomiu, jak i na wyjeździe.

Po dwóch setach trudno było określić który zespół jest lepszy. Gra była wyrównana, choć w drugiej partii gospodynie prowadziły 14:8, a wyniki w obu partiach identyczne. Jovana Brakocević-Canzian i Martyna Łukasik zdobyły dla gospodyń po osiem punktów. Z drugiej strony siatki najlepiej punktowały Alexandra Lazić, która zdobyła 9 punktów, a Katarzyna Zaroślińska-Król miała o jeden mniej.

Nic też dziwnego, że apetyty i nadzieje na dobrą walkę i emocje bardzo wzrosły. Niestety, dla postronnego obserwatora tak się nie stało. Ster w swoje ręce wzięły policzanki i bez większego trudu wypunktowały przyjezdne. Na początku trzeciego seta było 3:0, a czwartego 4:0. Radomianki musiały gonić wynik. Udawało się im zmniejszać straty, ale z zasłużonej wygranej cieszyły się policzanki. Ivana Brakocević-Cianzan zdobyła 21 pkt. Skuteczna była Danielle Drews. Świetnie funkcjonował blok Grupy Azoty Chemika Police (15-8). Miał też przewagę w zagrywce (7-2).

Na początku przyszłego tygodnia mistrzynie Polski polecą do Włoch, gdzie czeka je mecz Ligi Mistrzyń z Conegliano.

Grupa Azoty Chemik Police pokonała E.LECLERC MOYA Radomkę Radom 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16)

LUK Lublin: Nowakowski, Strulak, Wachnik, Filipiak, Romać, Sobala, Jóźwik, Pająk, Stajer, Breza, Gniecki, Włodarczyk, Peszko, Gregorowicz, Watten

PGE Skra Bełchatów: Sawicki, Kłos, Schulz, Kooy, Taht, Ebadipour, Atanasijevic, Łomacz, Adamczyk, Bieniek, Mitić, Czerwiński, Ostrowski, Piechocki, Milczarek