
Drugi ligowy gol Dawida Kownackiego!
Dawid Kownacki strzelił drugiego ligowego gola w tym sezonie 2. Bundesligi. Jego zespół mierzył się z Jahn Regensburg wygrywając na wyjeździe 3:0.
W 9. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi naprzeciwko siebie stanęły Fortuna Dusseldorf i Jahn Regensburg. Klub polskiego napastnika stanął na wysokości zadania, i z pomocą Kownackiego (w postaci gola) zwyciężył 3:0. Polak do siatki trafił w 81. minucie po podaniu od Holendra Myrona van Brederode.
Na murawie Kownacki spędził 85. minut po czym został zastąpiony przez Vincenta Vermeija. To właśnie zmiennik naszego piłkarza ustalił wynik tego spotkania zdobytym golem z rzutu karnego.
Aktualnie Fortuna Dusseldorf jest liderem 2. Bundesligi z dorobkiem dwudziestu oczek.
2. Bundesligi – 9. kolejka
SSV Jahn Regensburg – Fortuna Düsseldorf 1895 0:3 (0:1)
44′ 0:1 Tim Oberdorf
81′ 0:2 Dawid Kownacki
89′ 0:3 Vincent Vermeij (rzut karny)
Polecane
- Piłka nożna23.06.25
Radomiak Radom wychodzi z opresji. Nowy bramkarz zaprezentowany
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna23.06.25
Górnik Zabrze z kolejnym transferem do bramki
Krzysztof Sarna
- Piłka nożna23.06.25
OFICJALNIE: Kanadyjczyk wzmacnia Arkę Gdynia!
Tymoteusz Mech
- Betclic 1. Liga23.06.25
OFICJALNIE: To koniec marzeń o sukcesach w Kołobrzegu! Klub rozwiązał kontrakty ze wszystkimi piłkarzami
Tymoteusz Mech