W kolejnym występie w lidze VTB mistrzowie Polski przegrali wyraźnie z Zenitem St. Petersburg. Jedynym jaśniejszym punktem w Zielonej Górze był występ Geoffrey Groselle.

Właściwie od początku spotkania to zespół z Rosji miał inicjatywę – po rzucie Willa Thomasa prowadził 10:3. Później prezentował się jeszcze lepiej, a dzięki akcji Billy’ego Barona prowadził po 10 minutach różnicą dziewięciu punktów. W drugiej kwarcie Zenit ciągle był nie do zatrzymania w ofensywie, a zagranie Mateusza Ponitki sprawiło, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:38. W kolejnych częściach spotkania ekipa trenera Xaviego Pascuala kontrolowała sytuację na parkiecie.

Zastal Enea BC Zielona Góra – Zenit St. Petersburg 74:94 (14:23, 24:30, 20:22, 16:19)

Zastal Enea: Groselle 23, Richard 13, Berzins 12, Lundberg 10, Williams 7, Ponitka 5, Put 4, Reynolds 0, Koszarek 0

Zenit: Gudaitis 20, Baron 14, Ponitka 10, Thomas 10, Poythress 9, Zubkov 8, Pangos 8, Volkhin 5, Khvostov 5, Trushkin 3, Fridzon 2, Zakharov 0