W 14. serii spotkań PlusLigi Trefl Gdańsk nie miał problemu ze zwycięstwem z Asseco Resovią Rzeszów, Z którą rozprawił się w trzech setach. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo gdańszczan.

Już na początku pierwszego seta Trefl Gdańsk zbudował siedmiopunktową przewagę. Po m.in. świetnych blokach gdańszczan, atakach Bartłomieja Lipińskiego, a także błędach gości „gdańskie lwy” objęły prowadzenie 14:7 i również z taką przewagą punktową zakończyły inauguracyjną partię. Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miał drugi set, w którym gdańszczanom udawało się budować maksymalnie trzypunktowe przewagi, ale goście niejednokrotnie doprowadzali do wyrównania (7:7, 16:16, 24:24). Set ostatecznie zakończył się na przewagi po autowym ataku bez bloku oraz dotknięciu siatki przez gości.

Jedenaście bloków zanotowali w niedzielnym meczu gdańszczanie. Cztery zapisał na swoim koncie Pablo Crer, trzy Kewin Sasak, dwa Bartłomiej Lipiński i po jednym Bartłomiej Mordyl i Marcin Janusz. Gdańszczanie od początku meczu grali bardzo równo, o czym świadczy również fakt, że trener Winiarski nie dokonywał przez całe spotkanie żadnych zmian w składzie.

Najwięcej punktów – 20 oczek – zdobył w niedzielnym meczu 23-letni atakujący gdańszczan Kewin Sasak. Podobnie jak w Zawierciu rozpoczął on mecz w wyjściowej szóstce i świetnie spisywał się w ataku, dziś notując 54% skuteczności w tym elemencie gry. Statuetka MVP powędrowała z kolei do rozgrywającego Marcina Janusza, który świetnie prowadził grę Trefla.

TREFL GDAŃSK – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 3-0 (25-18, 26-24, 25-20)

Trefl: Lipiński, Janusz, Sasak, Mika, Mordyl, Crer, Olenderek (libero)

Asseco: Krulicki, Drzyzga , Cebulj , Butryn , Taht, Tammemma, Potera (libero) oraz Domagała , Woicki, Jendryk , Mariański (libero)

MVP: Marcin Janusz

Źródło: treflgdansk.pl