Trzecią porażką zakończyła udział w pierwszym turnieju Ligi Mistrzyń ekipa Developresu SkyRes Rzeszów. Polskie siatkarki uległy w Scandicci 0-3 ekipie Magdaleny Stysiak, Savino del Bene Volley.

Podbudowane całkiem niezłym występem – choć po tie-breaku przegranym  z Busto Arsizo – siatkarki Developresu zaczęły mecz od dobrych ataków Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej środkiem oraz Alexandry Lazić z lewego skrzydła. Do tego doszedł podwójny skuteczny blok i Polki objęły prowadzenie 4-2. Po kilku akcjach mecz się wyrównał, a nawet na jednopunktowe prowadzenie wyszedł zespół ze Scandicci, lecz w dalszym ciągu zawodniczki z Rzeszowa miały się dobrze i po zagraniu oburącz Aleksandry Rasińskiej ponownie na dwa punkty odskoczyły od przeciwniczek (12-10). Walka na całego w środkowej części seta odwróciła wynik na korzyść Włoszek, które objęły dwupunktowe prowadzenie (20-18). Następne akcje rzeszowianek zniwelowały stratę, ponieważ świetnymi atakami popisywała się Lazić. Wespół z Gabrielą Polańską na środku stanowiły największe zagrożenie dla gospodyń, które znów przegrywały w końcówce 22-23. Stephan Antiga zdecydował się jednak na przeprowadzenie zmian, które okazały się karkołomne dla naszej drużyny. Nie zdobyła już ona żadnego punktu w pierwszej partii, a w ostatniej akcji Kiera Van Ryk wypchnęła piłkę za końcową linię, ustalając wynik na korzyść  Savino del Bene(25-23).

Początek drugiego seta należał do gospodyń, które uzyskały 3. punkty zapasu (6-3). Rzeszowianki ambitnie walczyły, stawiając blok na drodze szalejącej reprezentantki Polski Magdaleny Stysiak  jak też demonstrując udane podbicia. Zawodniczki Savino Del Bene wykorzystywały jednak swoje szanse w ataku, zaś po udanej kontrze osiągnęły 4. punkty przewagi (13-9) i wokół tej różnicy gra toczyła się przez kolejne minuty. Kluczem sukcesu rzeszowianek mogły być serwisy punktowe, gdyż po takich w wykonaniu Juliette Fidon-Lebleu oraz Zuzanny Efimienko – Młotkowskiej siatkarki ze Scandicci miały tylko dwa punkty przewagi (16-14 oraz 18-16). W końcówce partii więcej sił zachowały Włoszki, które dominowały we wszystkich elementach, wygrywając drugą partię 25-18.

Długi czas trwała wyrównana walka o każdy punkt w trzecim secie. Przy stanie po 11 sygnał do ataku Włoszek dała ponownie Stysiak, zdobywając dwa punkty, w tym jeden z zagrywki (13-11). Niebawem tym samym zrewanżowała się Anna Kaczmar i ponownie był remis (13-13). W dalszej fazie seta Włoszki się nie myliły, za to rzeszowskie zawodniczki serwowały w siatkę i nieskutecznie atakowały. To pozwoliło gospodyniom uciec na 5. punktów (20-15), a następnie zdecydowanie kontrolować mecz już do samego końca (25-16).

Świętująca 20. urodziny Magdalena Stysiak jako najlepsza zawodniczka spotkania mogła świętować także kolejne, trzecie zwycięstwo w turnieju Ligi Mistrzyń.

Natomiast Developres SkyRes wraca z trzema porażkami i tylko jednym punktem, za to z bogatymi doświadczeniami i sporym materiałem do analizy. Przed rewanżowym turnieju w lutym przyszłego roku ekipa z Rzeszowa stanie przed mało realnym zadaniem wyjścia z tej trudnej grupy.

SAVINO DEL BENE VOLLEY SCANDICCI – DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW 3-0 (25-23, 25-18, 25-16)

Developres SkyRes Rzeszów: Gabriela Polańska, Aleksandra Rasińska, Jelena Blagojević, Anna Stencel, Anna Kaczmar, Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Alexandra Lazić, Aleksandra Krzos, Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka