W meczu inaugurującym siedemnastą kolejkę Polski Cukier przed własną publicznością pokonuje Kinga Szczecin. Czterdzieści dziewięć punktów dla gospodarzy zdobył duet Donovan Jackson – Keyshawn Woods.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia Kinga sześcioma oczkami. Po kolejnych skutecznych akcjach szczecinian, goście prowadzili 4:17 po celnych trójkach kolejno Schenka, Wilczka i Melvina. Dopiero w tym momencie torunianie za sprawą Donovana Jacksona i Keyshawna Woodsa zmniejszyli część strat. W drugiej kwarcie przypomniał o sobie Damian Kulig. Po dwudziestu minutach gospodarze już prowadzili jednym punktem.

W trzeciej kwarcie zespół ze Szczecina nie potrafił utrzymać ofensywnego tempa przeciwników. Polski Cukier z kolei mógł liczyć na Trottera, Kuliga oraz Bragga. Ich skuteczne zagrania dały torunianom prowadzenie 66:55 w dwudziestej ósmej minucie. King nie zamierzał się tak łatwo poddawać. Goście jeszcze zmniejszyli straty do sześciu oczek w trzeciej kwarcie. W kolejnej części meczu szczecinianie przegrywali już tylko dwoma punktami po zagraniu Adama Łapety. Później gospodarze zanotowali jednak rewelacyjną serię 13:0 i po trójkach Keyshawna Woodsa mogli myśleć o kontrolowaniu sytuacji.

POLSKI CUKIER TORUŃ – KING SZCZECIN 102:83  (23:29, 26:19, 19:14, 34:21)