CHRIS SMITH (Stal Ostrów) fot. KAROL MAKOWSKI

Dziś w Lublinie Pszczółka Start przegrała z ArgeBMSLam Stal Ostrów Wlkp. Do wygranej ekipę Igora Milicica poprowadził duet Jakub Garbacz i Chris Smith, którzy łącznie zdobyli 53 punkty dla swojego zespołu.

Po pierwszych akcjach Jakuba Garbacza na prowadzenie wyszła ekipa z Ostrowa. Szybko jednak Start zaczął punktować i spotkanie się wyrównało. Mimo, że lublinianie starali się dorównać rywalom grali falami. Na początku drugiej kwarty goście szybko zaliczyli serię ośmiu punktów z rzędu i pierwszy raz osiągnęli dwucyfrową przewagę. Różnica jeszcze potrafiła osiągnąć 14 oczek. Start jednak szukając swoich szans zmniejszył straty do ośmiu, a to było wszystko na co ostrowianie pozwolili.

Po zmianie stron ponownie goście uciekali. Tym razem po punktach Smitha na tablicy było 31:47 w dwudziestej trzeciej minucie. Stal mimo, że mając wąską rotację graczy utrzymywała przewagę. W czwartej niewiele się zmieniło. Pszczółka Start musiała już radzić sobie bez trenera Davida Dedka, który opuścił boisko po faulach technicznych. Po trójce Carla Lindboma przewaga gości wzrosła do 18 punktów i w tym mokmencie walka o korzystny wynik przez Stat się zakończyła.

PSZCZÓŁKA START LUBLIN – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP. 62:82  (15:17, 14:23, 17:22, 16:20)