DARIUSZ WYKA (z pilką) fot. KAROL MAKOWSKI

Koszykarze Enea Astorii pokonali we własnej hali Legię Warszawa. Po skutecznej grze w drugiej i trzeciej kwarcie Astorii, Legia rozpoczęła nieskuteczną pogoń. Dla bydgoszczan była to bardzo ważna wygrana, bo zbliżyli się dzięki nie do walki o play off.

W trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy sięgnęła już poziomu dwudziestu trzech punktów. Wydawało się, że Astoria będzie kontrolować spotkanie. Gdy na początku czwartej kwarty kolejne punkty zdobył dla bydgoszczan Jakub Nizioł było 73:50. W decydującej kwarcie punktowali dla Legii Morris, Karolak i Kulka. Efekt? Legia w trakcie kwarty zaliczając 12:2 po akcji 2+1 Jakuba Karolaka zrobiło się 80:72 na 2,5 minuty do końca czwartej kwarty. Jednak trójka Michała Chylińskiego uspokoiła trochę gospodarzy i jak się okazało dało ostateczny sukces w spotkaniu.

W bydgoskiej ekipie bardzo dobrze zagrał Adrian Bogucki zdobywca 20 punktów, 10 zbiórek oraz 3 asyst. Polski środkowy trafił swoje wszystkie dziewięć rzutów z gry. Jednak najlepszym strzelcem był jego kolega klubowy Tomislav Gabrić zdobywca 25 punktów. Dwadzieścia dwa oczka dla Legii zdobył Jamel Morris. W Legii szwankowały rzuty z dystansu.

ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – LEGIA WARSZAWA 85:75 (14:13, 31:21, 26:16, 14:25)