W 16. kolejce TAURON Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz podejmowały rywalki z Kalisza. Podopieczne Piotra Mateli w pełni kontrolowały grę w pierwszych dwóch odsłonach. Przyjezdne co prawda powalczyły w trzeciej partii, ale ostatecznie musiały pogodzić się z przegraną.

Kaliszanki nie zaczęły tego spotkania najlepiej. Gospodynie już na samym początku zbudowały bezpieczną przewagę (4:0) i trener Pasiński musiał interweniować. Po czasie przyjezdne wróciły na boisko z nową energią i szybko doprowadziły do remisu 5:5. Bydgoszczanki kolejny raz wyrwały się do przodu i tym razem nie pozwoliły się dogonić. Miejscowe w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i nie było niespodzianką, że premierowa odsłona padła właśnie ich łupem (25:16).

Pałacanki kontynuowały dobra passę w kolejnym secie. W odsłonę ponownie weszły z wysokiego „c” (5:1). Przyjezdne coraz częściej gubiły się we własnej grze, co poskutkowało wynikiem 11:3 dla Bydgoszczy. Na szczęście dla kibiców Energi ta niemoc nie trwała długo. Podopieczne Jacka Pasińskiego poderwały się do walki i po akcji Gromadowskiej tablica wyników pokazywała już 14:13. W polu zagrywki pojawiła się Dascalu i gospodynie ponownie „odjechały”. Set zakończył błąd po stronie kaliszanek (25:19).

Trzeci set zdecydowanie był najbardziej wyrównany. Miejscowe co prawda rozpoczęły od prowadzenia, ale nie trzeba było długo czekać na reakcję przeciwnej drużyny (2:2). Wynik przez sporą część czasu oscylował wokół remisu (14:12). Dopiero w końcówce podopiecznym Piotra Mateli udało się zbudować dystans (18:14). MKS nie zamierzał się poddawać, kolejny raz doprowadził do wyrównania i wszystko wskazywało na to, że ostatnie minuty tej odsłony będą nerwowe. Kropkę nad „i” postawiła Bidas (25:23).

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

MVP: Magdalena Mazurek

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Dascalu (17), Ziółkowska (12), Hawryła (9), Mazurek (2), Żurowska (2), Bidias (16), Jagła (libero), Mucha (3), Reszelewska, Reiter, Lijewska, Michalewicz

Energa MKS Kalisz: Ptak (6), Szperlak (6), Centka (6), Gromadowska (8), Gałkowska (13), Polak, Łysiak (libero), Bednarek (2), Szczurowska, Papszun (1), Kucharska (1), Szczurowska, Budnik Mazur (libero)