Kędzierzynianie nie mają litości dla przeciwników w tym sezonie. Drużyna trenera Grbicia w czterech setach pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie.

ZAKSA od pierwszego gwizdka narzuciła wysokie tempo gry (1:4). Gospodarze co prawda próbowali odpowiadać, jednak nie byle na tyle skuteczni, aby odwrócić sytuację na swoją korzyść. Dystans zmniejszył się dopiero po autowych atakach Łukasza Kaczmarka (13:15). Przyjezdni nie pozwolili się wyprzedzić i ostatecznie to oni triumfowali w pierwszej partii 25:21.

Początek kolejnego seta należał do zawiercian. Już na samym początku zaskoczyli rywali dwoma punktowymi blokami (3:1). Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź z drugiej strony siatki. ZAKSA wyrównała i przez pewien czas zespoły walczyły punkt za punkt. Cały czas jedno czy dwa „oczka” przewagi miał Aluron (13:11). Kędzierzynianie grali cierpliwie, zespoły cały czas pozostawały w kontakcie. Przełamanie nadeszło dopiero w końcowej fazie, gdzie inicjatywę przejęli miejscowi. Zawiercianie wygrali 25:23 i tym samym wyrównali setowy stan rywalizacji.

Kędzierzynianie byli widocznie poirytowani zaistniałą sytuacją i od samego początku trzeciego seta grali bardzo ofensywnie (1:4, 6:10). Bardzo dobrze grali na siatce, co pozwoliło im systematycznie powiększać dystans (11:16). Bardzo dobrze prezentował się Łukasz Kaczmarek, atakujący szczególnie błyszczał w polu serwisowym. Pod koniec odsłony ZAKSA miała na swoim koncie już dziesięć punktów przewago (12:22), więc ich triumf w tym secie był nieunikniony. Ostatecznie wygrali w stosunku 25:13.

Wynik z poprzedniej partii dał kędzierzynianom „kopa”. Podopieczni trenera Grbicia od razu wyszli na prowadzenie, jednak dali się zaskoczyć. Zawiercianie, a w szczególności Garrett Muagututia, popisali się paroma skutecznymi akcjami i dystans zmniejszył się niemal do zera (4:5). Po drugiej stronie odpowiadał Kaczmarek i po chwili przyjezdni odrobili stracone punkty. ZAKSA nie odpuszczała i nie pozwoliła przeciwnikom na odmienienie sytuacji. W ścisłej końcówce asa serwisowego dołożył Benjamin Toniutti i goście mogli cieszyć się z wygranej 25:19 oraz 3:1 w całym meczu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:23, 13:25, 19:25)

MVP: Jakub Kochanowski

Aluron CMC Warta Zawiercie: Niemiec (5), Malinowski (11), Flavio (7), Cavanna (1), Orczyk (13), Muagutitia (16), Żurek (libero), Gjorgiev, Kania, Bociek, Halaba (1)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (15), Kochanowski (12), Rejno (11), Toniutti (1), Śliwka (16), Semeniuk (18), Zatorski (libero), Kluth, Prokopczuk