Hiszpańska Casademont Saragossa pokonała wicemistrzów Energa Basket Ligi, Pszczółkę Start Lublin 94:82. Lubelski zespół zakończył fazę grupową Ligi Mistrzów bez wygranej.

Mecz się zaczął i od początku spotkania ekipa z Hiszpanii prowadziła 10:0. Lublinainie próbowali odpowiadać, głównie za sprawą Martina Laksy. Na ich rywali bylo to za mało. W drugiej kwarcie trafiał Yannick Franke. Dzięki akcjom holendra lublinianie zmniejszyli się na jeden punkt. Jednak po połówie spotkania prowadziła ekipa Saragossy sześcioma oczkami. W trzeciej kwarcie ekipa trenera Davida Dedka ponownie zbliżała się na dwa punkty po kolejnych rzutach Martinsa Laksy. Drużyna z Saragossy nie chciała pozwolić już na nic więcej. Po późniejszym trafieniu Jonathana Barreiro miała już 11 punktów przewagi. Po 30 minutach było 69:63. W kolejnej części meczu hiszpański zespół kontrolował już wydarzenia na parkiecie.

Casademont Saragossa – Pszczółka Start Lublin 94:82

Casademont: Garcia 14, Brussino 14, Sulaimon 14, Barreiro 12, Harris 12, Hlinason 8, Fernandez 7, Ennis 6, Bray 5, Font 2, Justiz 0, Stosić 0

Pszczółka Start: Franke 28, Laksa 20, Łączyński 11, Dziemba 8, Davis 5, Searcy 4, Obarek 3, Borowski 2, Szymański 1, Gospodarek 0, Jeszke 0, Pelczar 0