W 18. kolejce piłkarskiej Bundesligi zajmujące ostatnią pozycję w tabeli Schalke 04 podejmowało u siebie Bayern Monachium. Bramkę dla przyjezdnych zanotował Robert Lewandowski.

W 54. minucie piłkę z własnej połowy dograł w pole karne Kimmich. Tor lotu piłki świetnie obliczył Lewandowski, który poradził sobie z odpychającym go Kabaką, zszedł do prawej strony i strzałem z ostrego kąta pokonał golkipera miejscowych – Fahrmanna. Dla Polaka to ósmy mecz z rzędu z minimum jednym trafieniem.

Wcześniej trafienie dla Monachijczyków zanotował Thomas Mueller, który na liście strzelców wpisał się w 33. minucie.

Lewandowski przebywał na murawie do 80. minuty, w której zastąpił go Choupo-Moting.

W końcówce meczu kolejne trafienie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zaliczył Mueller, zaś chwilę później kapitalne uderzenie z dystansu zamienił na bramkę Alaba. Tym samym Bayern wygrywa 4:0.

Źródło: WP Sportowe Fakty