Po zdecydowanym trzysetowym zwycięstwie Grupy Azoty Chemik Police nad Dynamem Kazan, mistrzynie Polski w drugim dniu rewanżowego turnieju Ligi Mistrzyń zapewniły sobie prawo występu w ćwierćfinale tych rozgrywek.

Obie drużyny w pierwszym secie zawzięcie walczyły o wyprowadzenie przewagi. To policzanki w połowie partii zaczęły wychodzić na prowadzenie. W końcówce jednak, przy wyniku 24:20 dla Chemika, Rosjanki obroniły 4 piłki setowe i doprowadziły do gry na przewagi. Zimną krwią popisały się siatkarki z Polic wygrywając 28:26. Kluczową piłkę z lewego skrzydła blok-aut wypchnęła Olga Strantzali.

Kolejną partię siatkarki Chemika rozpoczęły od zdobycia 2-punktowej przewagi. Niestety nie utrzymały jej zbyt długo i Rosjanki zdołały wyrównać. W dalszej części zespoły wymieniały się prowadzeniem. Duet Kowalewska – Wasilewska pokazał, jak bardzo jest zgrany, uprzykrzając życie zawodniczkom Dynama. Agnieszka Kąkolewska zabłysnęła dwoma udanymi blokami i skutecznością w ataku na poziomie 75%.

– Ostatnia część pokazała kto zasługuję na zwycięstwo. Siatkarki Chemika wyprowadziły wynik na 8-punktową przewagę, którą potrafiły utrzymać do końca i wygrać 25:17.
Dobrze zagrała Jovana Brakocevic-Canzian, zdobywając 5 punktów i 50% skuteczności w ataku.

Grupa Azoty Chemik Police – Dinamo AK Bars Kazań 3:0 (28:26, 25:20, 25:17)

MVP: Marlena Kowalewska

Grupa Azoty Chemik Police: Grajber (5), Kowalewska (2), Kąkolewska (11), Brakocević-Canzian (14), Baijens, Wasilewska (11), Łukasik, Strantzali (13), Mędrzyk, Bałdyga, Kubacka,Maj-Erwardt, Żurawska.

Dinamo AK Bars Kazań: Birjukowa, Marjuchnicz, Korolewa, Kotikowa, Popowa, Fabris, Bricio Ramos, Starcewa, Fedorowcewa, Kadoczkina, Konowałowa, Podkopajewa.

Źródło: chemik-police.pl