W meczu 16. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Lech Poznań zremisował bezbramkowo u siebie z Zagłębiem Lubin.

Żadna z ekip nie zdołała znaleźć drogi do siatki. W przewadze był Lech, ale nie potrafił zadać decydującego słowa. W pierwszej połowie do niezłej sytuacji doszedł główkujący z bliska – Salamon, lecz piłkę na rzut rożny sparował Hładun.

Jako pierwsi z prowadzenia mogli cieszyć się jednak goście. W 12. minucie Z wolnego uderzał Starzyński, którego strzał został zablokowany, po czym do dobitki doszedł Mraz, którego uderzenie powędrowało w środek bramki, gdzie czekał już van der Hart.

W drugiej połowie lechici po raz kolejny wielokrotnie mieli swoje okazje do strzelenia gola po dośrodkowaniach z rzutu rożnego. Na strzały, które skutkowały później zagraniem piłki z rogu decydował się Czerwiński, czy Ramirez.

Mimo prób zaskoczenia żelaznej obrony przyjezdnych to Zagłębie cieszyło się większą ilością strzałów. Kolejorz zdołał oddać 2 celne strzały przy 3 Zagłębia, choć to gospodarze mieli wyższy procent posiadania piłki.

Remis sprawia, że Kolejorz oddala się od miejsc medalowych. Obecnie poznańska Lokomotywa ma na koncie 19 pkt, co plasuje go na 9. miejscu. O 1 pkt więcej zgromadziła Lechia, która dziś zremisowała w Gdańsku z Wartą 1:1. Dla Lecha to czwarty kolejny mecz bez wygranej w lidze. Zagłębie zgromadziło 23 pkt, co daje mu 6. lokatę.

PKO Ekstraklasa, 05.02.2021.                                                                                 Lech Poznań 0:0 Zagłębie Lubin