foto: Sławomir Kowalski

Wielka Sobota w STATSCORE Futsal Ekstraklasie z pewnością nie zawiedzie pod względem emocji. Do hitowych starć dojdzie zarówno w górnych rejonach tabeli, jak i tam, gdzie utrzymanie wciąż nie jest pewne.

Sobotni maraton rozpoczniemy w Jelczu-Laskowicach. Wciąż głodny awansu na 4. miejsce Acana Orzeł zmierzy się się z będącym na tej lokacie Clearexem Chorzów. Goście po porażce w Pucharze Polski zapewne nie są w najlepszych nastrojach, ale jeśli chcą już praktycznie zapewnić sobie tę pozycję na koniec sezonu, muszą wygrać.

W innym razie różnica między obiema drużynami zmniejszy się do trzech punktów, a patrząc na dyspozycję Acany Orła i Clearexu, prędzej chyba po tych drugich można się spodziewać jakiejś zaskakującej wpadki.
Czy chorzowianie zamkną zatem już ostatecznie dostęp do czołowej czwórki tego sezonu? O tym przekonamy się już o godzine 12.00. Transmisja spotkania w nSport+ i na canalplus.com.

Równie ciekawie, tyle że w kontekście spadków może być w Pniewach oraz Lesznie. W pierwszym spotkaniu miejscowe Red Dragons podejmie P.A. Novą Gliwice, dla której może być to ostatnia szansa na zachowanie nadziei o pozostaniu w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

W przypadku przegranej gliwiczan wszystko będzie leżeć bowiem w rękach GI Malepszy Futsal Leszno, które zagra z AZS-em UW DARKOMP Wilanów. Ewentualna wygrana Akademików sprawi wtedy, że tuż przed przerwą reprezentacyjną poznamy pierwszego spadkowicza.

Poza tym na Pomorze udadzą się dwie drużyny z Górnego Śląska. W Chojnicach z Red Devils zmierzy się Piast Gliwice, a w Lęborku LSSS Team podejmie AZS UŚ Katowice.
Całość uzupełnią nam zaś starcia Fit-Morning Gredaru Brzeg z Constractem Lubawa oraz Rekordu Bielsko-Biała z Dremanem Opole Komprachcice.

Komplet spotkań 28. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Acana Orzeł Jelcz-Laskowice – Clearex Chorzów, godz. 12.00 (nSport+)

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg – Constract Lubawa, godz. 13.00 (TVCOM.pl)

Red Dragons Pniewy – P.A. Nova Gliwice, godz. 14.00 (TVCOM.pl)

GI Malepszy Futsal Leszno – AZS UW DARKOMP Wilanów, godz. 15.30 (TVCOM.pl)

Rekord Bielsko-Biała – Dreman Opole Komprachcice, godz. 16.00 (TVCOM.pl)

Team Lębork – AZS UŚ Katowice, godz. 17.00 (TVCOM.pl)

Red Devils Chojnice – Piast Gliwice, godz. 18.00 (TVCOM.pl)

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Gatta Active Zduńska Wola 5:0 (walkower)
Pauza: FC Reiter Toruń

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!