16. kolejkę PKO BP Ekstraklasy otwarło w Gdańsku spotkanie Lechii i poznańskiej Warty, które mimo bramek nie wyłoniło zwycięzcy. Mecz zakończył się remisem 1:1, nie krzywdzącym żadnej z drużyn.

To był drugi mecz po przerwie zimowej gdańskiej Lechii, która wolno się rozkręca. Pierwsza połowa nie była pasjonującym widowiskiem. Gra była wyrównana, lecz więcej się działo w polu karnym poznaniaków. Po rzucie rożnym w 21. minucie gry podanie z narożnika trafiło do Makowskiego, a ten mierząc z 20. metrów przeegzaminował Lisa, który odbił piłkę przed siebie. Doskakującemu do dobitki Saiefowi rzucił się na linię strzału obrońca i niebezpieczeństwo minęło.

Później kilka razy piłka została wrzucona w pole karne Lechii, ale większego zagrożenia „Warciarze” nie stworzyli. Za to w 34. minucie udaną akcją popisali się gospodarze. Dośrodkowana futbolówka trafiła w okolice 5. metra na głowę tyłem stojącego Nalepy, a ten z dużym wyczuciem oddał nietypowy strzał na bramkę, zaskakując Lisa. Z prowadzeniem 1:0 gdańszczanie dotrwali do przerwy.

W drugiej części tempo meczu nie wzrosło, zaś atakiem pozycyjnym gdańską obronę próbowali rozmontować goście. Blisko tej sztuki w 59. minucie był Grzesik, który kilka metrów za polem karnym zdecydował się na uderzenie, ale Kuciak sparował piłkę na rzut rożny. Słowacki bramkarz niewiele miał do powiedzenia w 72. minucie. Centra z lewej strony trafiła do Kuzimskiego, który po dwóch kontaktach z piłką nagrał idealnie głową do wbiegającego Mariusza Rybickiego, zaś temu pozostało tylko dopełnienie formalności.

Ostatnie kilkanaście minut w Gdańsku przebiegało już bez dogodnych sytuacji, a tym bardziej bramek i mało interesujące spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

LECHIA GDAŃSK – WARTA POZNAŃ 1:1 (1:0)

Nalepa 34. – Rybicki 72.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Pietrzak, Kopacz, Nalepa, Fila – Kubicki, Makowski, Gajos, Haydary (62. Conrado) – Saief (75. Ceesay), F. Paixao (76. Arak).

Warta Poznań: Lis – Spychała (58. Rybicki), Ławniczak, Ivanov, Kiełb – Grzesik, Kopczyński (69. Kupczak), Trałka, Żurawski (84. Janicki) – Jakóbowski, Kuzimski.