Fot: Twitter Legia Warszawa Autor: Mateusz Kostrzewa

W ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podjęła na własnym stadionie Legie Warszawa. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 4. minucie spotkania. Stało się to po faulu Cezarego Miszty na jednym z zawodników Jagiellonii. Do jedenastki podszedł Jesus Imaz i pewnie przekuł rzut karny na bramkę.

Na wyrównanie Legia nie musiała długo czekać. Wojskowi już 14. minut po rzucie karnym dla Jagiellonii sami także stanęli przed szansą wykonania jedenastki. Do piłki podszedł Tomas Pekhart i pewnym strzałem dał Legii wyrównanie w tym spotkaniu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Niestety w drugiej połowie nie zobaczyliśmy już żadnych bramek i mecz zakończył się  podziałem punktów, choć to Legia stworzyła sobie lepsze sytuacje na strzelenie decydującej bramki.

Dla Jagiellonii remis z Legią to naprawdę przyzwoity wynik, ale Legia śmiało może powiedzieć, że straciła w Białymstoku 2 cenne punkty.