fot. CCC Team

Po niekończących się poszukiwaniach, były mistrz Polski ze startu wspólnego znalazł zespół, w którego barwach będzie prezentować się w tym sezonie. Michał Paluta został dzisiaj zaprezentowany jako nowy kolarz nowozelandzkiej drużyny kontynentalnej – Global 6 Cycling.

Pochodzący ze Strzelec Krajeńskich 25-latek przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z drużyną CCC, dla której jeździł w latach 2015-2020, a ostatni sezon spędził na poziomie worldtourowym. Wraz z końcem działalności drużyny Polak miał olbrzymie trudności ze znalezieniem drużyny na obecny rok, jednak nareszcie się udało.

Nowa drużyna Paluty, czyli Global 6 Cycling, to zespół, który powstał przed obecnym sezonem z inicjatywy Jamesa Mitriego, nowozelandzkiego kolarza. Formacja ta wciąż nie doczekała się jeszcze debiutu podczas wyścigu. Drużyna jest zarejestrowana w UCI na poziomie kontynentalnym.

Michał Paluta ma na koncie jedno profesjonalne zwycięstwo, którym jest zdobycie tytułu mistrza Polski ze startu wspólnego w 2019 roku w Ostródzie. Oprócz tego Polak ma również wygrany jeden z etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów z roku 2016. W minionym sezonie Paluta miał okazję zadebiutować w Wielkim Tourze, a miało to miejsce podczas wyścigu Vuelta a España.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!