Tegoroczny beniaminek bez większych problemów odniósł zwycięstwo nad MKS-em Będzin. W ten sposób podopieczni Andrzeja Kowala przeskoczyli na ósme miejsce w tabeli.

Gospodarze już na samym początku pokazali kto był dzisiaj lepiej dysponowanym zespołem. Od razu wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą bez większych problemów utrzymywali (3:1, 11:6). W końcu i będzinianie zabrali się do gry. Po asach serwisowych Rafała Faryny i Tomasza Kalembki byli o krok od wyrównania. Mimo tego, nie udało im się przejąć inicjatywy. Gospodarze za to zapunktowali serią, co znacznie przybliżyło ich do wygranej w tej odsłonie Podopieczni Andrzeja kowala triumfowali ostatecznie 25:20.

Poirytowani wynikiem goście lepiej weszli w druga odsłonę. Pomocną dłoń podali gospodarze, który popełnili kilka błędów (2:5, 8:10). Ślepsk musiał się nieźle namęczyć, ale ostatecznie w połowie partii doprowadził do remisu. Chwilę później, po dobrym ataku Bartłomieja Bołądzia i kolejnej punktowej zagrywce, tym razem w wykonaniu Cezarego Sapińskiego suwalszczanie wysunęli się na prowadzenie (19:17). Set był w decydującej fazie i nie było w tym momencie miejsca na błędy. Kolejny raz na ratunek przyszedł Bołądź, który dołożył od siebie aż trzy asy serwisowe. Ślepsk wygrał 25:19.

Gospodarze rozpoczęli trzeciego seta z wysokiego „c”. Mieli na swoim koncie bezpieczną, sześciopunktową przewagę, dzięki czemu mogli swobodnie grać swoją siatkówkę (9:5). Będzinianie nie wystrzegali się błędów, co znacznie pomagało rywalom. Podopieczni Jakuba Bednaruka dwoili się i troili ale nie byli w stanie wyrównać, a co dopiero przejąć inicjatywy. Ślepsk powoli dograł końówkę. Kropkę nad „i” postawił Bołądź (25:17).

Ślepsk Malow Suwałki – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (9), Rousseaux (12), Bołądź (17), Takvam (6), Sapiński (5), Tuaniga (1), Czunkiewicz (libero), Szwaradzki, Rudzewicz

MKS Będzin: Kalembka (10), Gawryszewski, Thiago, Bobrowski (3), Faryna (9), Santana (8), Gregorowicz (libero), Czyrniański (1), Makowski, Ratajczak (2), Godlewski (1)