W sobotę rozegrano trzy spotkania w ramach ostatniej, 22. kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi wszystkie mecze były zacięte, a najciekawiej było w Legionowie, gdzie DPD po tie-breaku pokonało Pałac Bydgoszcz, a w jednym z setów tego pojedynku grano aż… 90 akcji.

W podwarszawskiej miejscowości pewna awansu do czołowej „ósemki” DPD Legionovia Legionowo napotkała na niesamowity bydgoskiego Pałacu, który stracił serię wcześniej szanse na play-off. Pierwszy set różnicą 7. punktów wygrały przyjezdne, natomiast dla odmiany drugi identycznym dystansem zakończyły legionowianki. Walka rozgorzała na dobre w trzecim secie, który zapewne przejdzie do historii ekstraklasowych rozgrywek. Przez blisko godzinę żadna z ekip nie chciała ustąpić, a długi set rozstrzygany na przewagi zakończył się zwycięstwem Legionovii po katorżniczych wymianach ciosów, trwających łącznie 58 minut !!! Porażka w tym secie nie zraziła „Pałacanek” w żądzy sukcesu. Czwarty set zakończył się zwycięstwem przybyszek 25:22.

Do rozstrzygnięcia tego pasjonującego pojedynku potrzebna była piąta partia, która w najniższych rozmiarach (15:13) padła łupem szczęśliwych gospodyń, które odniosły zwycięstwo po ponad 3-godzinnej walce !

Interesująco było również w Świeciu, gdzie przedostatni w tabeli Joker podejmował wyżej notowany Bostik Bielsko-Biała. Dwie pierwsze partie były bardzo zacięte i do ostatnich piłek ważyły się ich losy. Partia otwarcia zapisana została na konto Jokera (25:23), zaś po zmianie stron taki sam wynik, tyle że na korzyść bielszczanek pojawił się po zakończeniu seta na tablicy wyników. W miarę upływu czasu zaznaczała się przewaga przyjezdnych, które mają szansę na zajęcie dobrego, 5. miejsca. Zawodniczki ze Śląska trzecią odsłonę wygrały 25:20, a w kolejnym secie miały już zdecydowaną przewagę nad opadającymi z sił świeciankami, rozbijając je 25:14 i wygrywając bez straty punktu 3:1.

Zdegradowanym już wcześniej z TAURON Ligi siatkarkom Enea PTPS Piła brakowało w tym sezonie punktów i zwycięstw, ale ambicji nigdy. Podobnie było w spotkaniu z ŁKS Commercecon Łódź, któremu przed play-off jeszcze marzy się 3. miejsce. Pilanki postraszyły „Wiewióry”, wygrywając pierwszą odsłonę 25:20. W kolejnych setach ełkaesianki zreflektowały się, odnosząc wyraźne zwycięstwo 25:17 i w trzecim secie, nie bez problemów jednak 25:22. W ostatnim secie zawodniczki z Piły ponownie zawiesiły wysoko poprzeczkę, chcąc za wszelką cenę doprowadzić do tie-breaka. Do tej sztuki brakło niewiele – ŁKS Commercecon Łódź wygrał jednak partię 26:24 i całe spotkanie 3:1.

Do zakończenia 22 serii pozostaje dwa spotkania, w tym poniedziałkowy szlagier w Rzeszowie pomiędzy Developresem Rzeszów i Chemikiem  Police. Po tych zmaganiach do zakończenia fazy zasadniczej pozostaną jeszcze tylko dwa mecze zaległe.

PD IŁCAPITAL Legionovia Legionowo – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:2 (18:25, 25:18, 46:44, 22:25, 15:13)

MVP: Shelly Stafford

JOKER ŚWIECIE – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 23:25, 20:25, 14:25)

MVP: Magdalena Janiuk

ENEA PTPS PIŁA – ŁKS COMMERCECON Łódź 1:3 (25:20, 17:25, 22:25, 46:26)

MVP: Agata Wawrzyńczyk