Romana Roszak, od nowego sezonu będzie zawodniczką MKS Perła Lublin! Środkowa rozgrywająca podpisała z  klubem roczny kontrakt, który będzie można przedłużyć o kolejny rok.

Urodzona w Gostyniu szczypiornistka występuje aktualnie w Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Chcę się dalej rozwijać, a w Lublinie będzie to możliwe. Jestem doświadczoną zawodniczką i mam nadzieję, że pomogę drużynie w zdobyciu kolejnych tytułów mistrzowskich. Postaram się wnieść do zespołu nowe opcje na środku rozegrania, gdzie na pewno będziemy dobrze uzupełniać się z Kingą Achruk – mówi Romana Roszak.

Roszak jest wychowanką UKS Borek Wielkopolski, a swoje pierwsze kroki na parkiecie postawiła będąc uczennicą czwartej klasy szkoły podstawowej. W późniejszych latach występowała w takich zespołach jak Conrad Gdańsk, UKS PCM Kościerzyna, Pogoni Szczecin a także Enerdze AZS Koszalin. To właśnie w tym ostatnim klubie jej kariera nabrała rozpędu. W sezonie 2016/2017 była najskuteczniejszą zawodniczką tej ekipy w Superlidze, w 32. meczach rzucając 165 bramek. Od 2019 roku występowała we wspomnianej już Piotrcovii. „Romek” jest też reprezentantką Polski. Z kadrą biało-czerwonych wystąpiła m.in. na mistrzostwach świata 2017 w Niemczech oraz na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!