foto: 4miasta.pl

Dobra informacja dla kibiców Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dyplomatyczne zabiegi w których największy udział miał prezes PZPN Zbigniew Boniek przyniosły oczekiwane zakończenie. Polscy zawodnicy występujący w Bundeslidze, będą zwolnieni z wymogu obowiązkowej kwarantanny po powrocie z Anglii.

Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagrali w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2022, który odbędzie się 31 marca 2021r. przeciwko Anglii. Lewandowski i Piątek mogli nie dostać od swoich niemieckich klubów zgody na występ w tym meczu, jeśli mieli by być poddani obowiązującej w Niemczech 14-dniowej kwarantannie dla wracających z Wysp Brytyjskich.

Załatwienie tej sprawy wymagało mediacji na najwyższych państwowych szczeblach, gdzie z kanclerz Angelą Merkel rozmawiał premier Mateusz Morawiecki.

Reżim sanitarny, któremu poddani są zawodnicy miał wpłynąć na ustępstwa niemieckiego sanepidu. Oficjalne potwierdzenie tych informacji ma nastąpić wkrótce.

Najprawdopodobniej zgodę na występ otrzyma również występujący we francuskiej Ligue 1 Arkadiusz Milik, który miał podobne problemy jak koledzy z reprezentacji grający na co dzień w Niemczech.

Źródło: 4miasta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!