Perła Lublin melduje się w finale PGNIG Pucharu polski ! W półfinale drużyna trener Moniki Marzec pewnie i wysoko pokonuje Młyny Stoisław Koszalin 33:20.

Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki Młynów, które po pięciu minutach prowadziły 3:1. Następnie jednak zacięły się w ataku, dobrze broniła Weronika Gawlik, dzięki czemu w 11. minucie  przyjezdne wyrównały. Przy wyniku 3:3 ani koszalinianki, ani lublinianki dość długo nie potrafiły trafić do siatki. Zmieniło się to dopiero po upływie kwadransa, kiedy bramkową zaliczkę dała drużynie z Lublina Marta Gęga.

Od tego momentu  przewaga Perły zaczęła rosnąć i w 19. minucie wynosiła już cztery trafienia (8:4). Do przerwy udało się jeszcze bardziej ją powiększyć i połowę kończyć przy wyniku 14:7 na korzyść gości.

W drugie połowie lublinianki kontrolowały przebieg gry. Mimo że koszalinianki były skuteczniejsze niż w pierwszych 30. minutach, to Perła odpowiadała tym samym. Na kwadrans przed końcem lublinianki wygrywały już różnicą 12. trafień, 24:12.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem podopiecznych trener Moniki Marzec 33:20.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 20:33 (7:14)

Młyny Stoisław: Filończuk, Krebs – Urbaniak 5, Kowalik 3, Mączka 2, Haric 2, Rycharska 2, Andriichuk 2, Volovnyk 2, Smolinh 1, Somionka 1, Nowicka, Borysławska. Kary: 8 min. Trener: Waldemar Szafulski.

MKS Perła: Gawlik, Razum – Gęga 8, Nosek 5, Tatar 4, Balsam 3, Królikowska 2, Nocuń 2, Rosiak 2, Więckowska 2, Szarawaga 2, Vinyukova 1, Gadzina 1. Kary: 2 min. Trener: Monika Marzec.