Kownacki
f95.de

Bramkę w meczu 27. kolejki piłkarskiej 2. Bundesligi zdobył Dawid Kownacki. Polak zapisał się na liście strzelców w wygranym przez Fortunę Dusseldorf meczu wyjazdowym z Darmstadt.

Faworytem byli goście, którzy przed meczem mieli blisko 10 pkt więcej. Do przerwy obie drużyny musiały zadowolić się remisem. W 20. minucie trafienie dla przyjezdnych zanotował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Krajnc. W 37. minucie rzut karny zamienił na bramkę Durson.

Po przejęciu piłki przez Koutrisa, bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 62. minucie Dawid Kownacki. Polak znalazł miejsce około 20 metra u umieścił piłkę strzelając w prawy dolny róg bramki.

Dla Kownackiego to czwarty ligowy gol w tym sezonie. Jego Fortuna zajmuje obecnie 5. miejsce.

2. Bundesliga – 27. kolejka; 04.04.2021.                                                                    Darmstadt 1:2 Fortuna Dusseldorf                                                                        Durson 30′(K) – Krajnc 20′, Kownacki 62′

Źródło: kicker.de