Źródło zdjęcia: Przegląd Sportowy

W środowy wieczór Piast Gliwice podejmował na swoim stadionie lidera Ekstraklasy Legię Warszawa. Goście ostatnie dwa mecze zremisowali, a na dodatek grali bez swojego trenera. Pomimo tego pokazali dominację w meczu z Piastem, zakończoną jednak skromnym zwycięstwem 1:0.

Legia bardzo szybko mogła objąć prowadzenie. W pierwszej akcji meczu Juranovic wykonał dośrodkowanie na wbiegającego w pole karne Gvillie jednak uderzenie główką przeleciało nad poprzeczką bramki. Piast pierwszą groźną sytuację przeprowadził w 20 minucie, gdy piłkę otrzymał Tiago Alves. Portugalczyk dryblingiem przedarł się w pole karne gości, lecz akcję zakończył niecelnym strzałem.

Następny groźny strzał oddali Legioniści, Mladenovic zakończył kontratak na bramkę rywali strzałem z ostrego kąta, ale został on obroniony przez Placha. Legia miała jeszcze parę okazji po stałych fragmentach gry jednak kończyły się one niecelnymi strzałami i obronami Placha.

Do przerwy było bez bramek. Legia dominowała w posiadaniu piłki, a Piast próbował wyprowadzić zabójczą kontrę jednak bezskutecznie.

Druga połowa obfitowała w większą ilości okazji. Piast mógł w końcu przeprowadzić skuteczną kontrę, ale w sytuacji, której nie powinien był zmarnować Tiago Alves z 5. metrów posłał piłkę obok bramki. Legia natychmiast chciała odpowiedzieć na groźny atak. Pehkart otrzymał piłkę na 4. metr, ale po raz kolejny bramkarz Piasta stanął na wysokości.

Dominacja przyjezdnych w końcu została przypieczętowana bramką w 75. minucie meczu. Juaronvić dośrodkował w pole karne prosto na głowę Rafaela Lopesa. Piłka odbiła się jeszcze od ziemi i po koźle wpadła do bramki.

Chwilę później prowadzenie mogło wzrosnąć. Akcję sam na sam z Kostorzem wygrał golkiper gospodarzy, bez którego mogli odnieść o wiele większą porażkę. Wyniku nie udało się powiększyć a trzy punkty do domu zabrała zasłużenie Legia Warszawa.

Piast Gliwice 0:1 Legia Warszawka

Bramki: Lopes 75′

Kartki: Chrapek 60′ Milewski 93′ – Lopes 71′

Piast Gliwice: Plach- Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek – Huk, Sokołowski (Jodłowiec 72′) – Steczyk (Pyrka 73), Chrapek (Milewski 82′), Tiago Alves (Badia 76′) – Świerczok (Żyro 76′)

Legia Warszawa: Boruc – Hołownia, Wieteska, Jędrzejczyk – Mladenovic, Juranovic, Gvilla (Martins 57′), Ślisz, Kapustka (Luqinhas 57′) – Pekhart, Lopes (Kostorz 82′)