Otwarcie 27. serii Fortuna I Ligi. szczęśliwe dla Miedzi Legnica, która przerwała serię bez zwycięstwa odsyłając wynikiem 1-0 wicelidera tabeli Górnik Łęczna. Więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie piłkarze z Lubelszczyzny, ale ostatni kwadrans starcia należał do gospodarzy !

Rywalizacja gospodarzy cierpiących brakiem zwycięstw od 5. spotkań i wicelidera z Łęcznej miała śmiałego faworyta. Jak nań przystało futboliści z Lubelszczyzny w pierwszej połowie stworzyli kilka dobrych okazji. W 17. minucie próbę z dystansu Kalinkowskiego wyczuł Lenarcik, odbijając piłkę. Kilka minut później w głównej roli ponownie wystąpili ci sami zawodnicy, lecz dodatkowo Górnik miał szansę z poprawki jednak piłka trafiła w słupek.

Kolejna okazja czekała na „Górników” w 38. minucie. Po wrzutce z rzutu wolnego główkował Pajnowski, ale bramkarz Miedzi po raz kolejny zachował czyste konto.

O wiele spokojnie było przez dwa kwadranse drugiej części. Gra toczyła się głównie w środku pola. Choć obie ekipy nie rezygnowały ze stworzenia sytuacji podbramkowych, ich zamiary kończyły się przed polem karnym. Optycznie w dalszym ciągu nieco bardziej aktywni byli goście, lecz Lenarcik wciąż spisywał się bezbłędnie. W 81. minucie ogromne zamieszanie było pod bramką miejscowych, lecz legniczanie wyszli bronną ręką.

Końcowy kwadrans rozstrzygnął losy rywalizacji. Do ataku ruszyli gracze z Legnicy i od razu zrobiło się groźnie. Pierwsze uderzenie zostało przyblokowane przez łęczyńskiego obrońcę, jednak poprawka dobijającego Michała Bednarskiego była skuteczna i Gostomski był bez szans. Gospodarze poszli za ciosem i w kolejnej akcji mogli strzelić drugiego gola, na co tym razem nie pozwolił bramkarz Górnika.

Konsekwencja piłkarzy Miedzi pozwoliła im dowieźć skromne, lecz cenne zwycięstwo do końca, mimo iż piłkarze z Łęcznej na porażkę nie zasłużyli.

MIEDŹ LEGNICA – GÓRNIK ŁĘCZNA 1:0 (0:0)

Bednarski 76.

Miedź Legnica: Lenarcik – Pleśnierowicz (7. Azikiewicz), Biernat, Matuszek, Garuch, Pinillos, Kaczmarek (65. Śliwa), Tront, Roman (83. Makuch), Bednarski, Lehaire (65. Drzazga)
Górnik Łęczna:Gostomski – Orłowski (89. Stasiak), Baranowski, Pajnowski, Leandro, Stromecki, Cierpka, Kukułowicz (78. Struski), Kalinkowski (66. Wojciechowski), Mak (78. Krykun), Śpiączka (78. Banaszak)