W spotkaniu 30.kolejki Bundesligi Hertha Berlin pokonała na własnym stadionie SC Freiburg 3:0, a wynik spotkania otworzył Krzysztof Piątek dla którego było to siódme ligowe trafienie w sezonie.

Berlińczycy, którzy walczą o utrzymanie wyszli na prowadzenie w 13. minucie po bramce Krzysztofa Piątka, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z narożnika piątego metra. Niespełna dziesięć minut później wynik spotkania uderzeniem głową podwyższył Pekarik, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska od Radonjica. Wynik spotkania na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Radonijć.

Dzięki zwycięstwu zespół ze stolicy Niemiec opuścił strefę spadkową i ma jeden mecz więcej do rozegrania od bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie.