Karuzela transferowa w żeńskiej siatkówce nabiera rozmachy. Energa MKS Kalisz podpisała umowę z Kingą Wysokińską, 23-letnią libero, która reprezentowała do tej pory barwy I-ligowej Częstochowianki.

Kinga Wysokińska ma 172 centymetry wzrostu, urodziła się 25 grudnia 1997, a swoją karierę zaczynała w MUKS Dargfil Tomaszowie Mazowieckim. Później reprezentowała Budowlanych Łódź w rozgrywkach Młodej Ligi, była też najlepszą libero turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w sezonie 2014/15 na których wraz z łódzkim zespołem zdobyła brązowy medal.

W TAURON Lidze spędziła dwa lata, w sezonie 2017/18 grała w Treflu Proximie Kraków, a dwa sezony wcześniej reprezentowała Budowlanych Łódź. Po upadku Trefla Proximy dołączyła do KS Częstochowianki. W poprzednim sezonie była pewnym punktem zespołu z Częstochowy. Wystąpiła w 23 z 24 meczów, w całym sezonie przyjmowała 485 razy ze skutecznością 45%.

Kinga Wysokińska jest pierwszą libero Energa MKS-u z kontraktem na nowy sezon, a w dotychczas ogłoszonym składzie dołącza do Sylwii Kucharskiej.

Źródło: Biuro prasowe Energa MKS Kalisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!