W 29. kolejce PKO BP Ekstraklasa Lechia Gdańsk zmierzyła się z Cracovią. Piłkarze z Gdańska walczą o europejskie puchary. Ten mecz jednak ich do nich nie przybliżył, zremisowali 1:1.

W pierwszej połowie to goście wyszli na prowadzenie. W 25. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Michala Siplaka i zgraniu głową Mateja Rodina piłka trafiła do Cornela Rapy, który umieścił ją w siatce. Dusan Kuciak przy tym uderzeniu był bezradny. Niewiele brakowało, a Cracovia wyszłaby na dwubramkowe prowadzenie. Luis Rocha jednak przymierzył obok bramki, a i strzał Siplaka został zatrzymany przez Kuciaka. Lechia więc mogła odetchnąć z ulgą.

Druga połowa gry lepiej ułożyła się dla Lechii Gdańsk, która ukarała gości za wiele nie wykorzystanych sytuacji w pierwszej tercji spotkania. W 69. minucie podanie Macieja Gajosa na bramkę zamienił Flavio Paixao. Pod koniec meczu Paixao miał jeszcze szansę zapewnić Lechii zwycięstwo, ale piłkę spod nóg zabrał mu Rodin.

Po tym remisie Lechia Gdańsk nie ma komfortowej sytuacji w tabeli. Zajmuje czwarte miejsce wraz z Piastem Gliwice. Trzeba jednak pamiętać, że Piast ma jeszcze do rozegrania spotkanie z tej kolejki, więc może spokojnie przeskoczyć Lechię. Cracovia natomiast bez zmian pozostaje na dwunastej pozycji.

Lechia Gdańsk vs Cracovia 1:1 (0:1)

25′ 0:1 Cornel Rapa

69′ 1:1 Flavio Paixao

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak, Karol Fila, Mario Malocza (89′ Michał Nalepa), Bartosz Kopacz, Conrado (65′ Mateusz Żukowski), Tomasz Makowski, Maciej Gajos (79′ Żarko Udoviczić), Jarosław Kubicki, Kenny Saief (46′ Rafał Pietrzak), Flavio Paixao, Joseph Ceesay (65′ Omran Haydary).

Cracovia: Karol Niemczycki, Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Luis Rocha (69′ Daniel Pik), Sylwester Lusiusz, Sergiu Hanca (69′ Dawid Szymonowicz), Damir Sadliković (61′ Milan Dimun), Michal Siplak (46′ Thiago de Souza), Pelle van Amersfoort, Rivaldinho (80′ Ivan Fiolić).