Piłka nożna

W 37. kolejce piłkarskiej Serie A wyjazdowe zwycięstwo zanotowali piłkarze SSC Napoli. Jedną z bramek w meczu z ACF Fiortentina zdobył Piotr Zieliński.

Do przerwy obie drużyny bezbramkowo remisowały. Bliskim trafienia dla przyjezdnych był w 33. minucie Insigne, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w 56. minucie Insigne. Piłkarz Napoli wykorzystał rzut karny po faulu na Rrahmanimie. Co prawda początkowo skuteczną interwencję zanotował Terracciano, lecz przy dobitce nie miał już szans.

W międzyczasie czerwoną kartkę za protesty obejrzał siedzący na ławce rezerwowych, Bartłomiej Drągowski.

Bramkę ustalającą wynik spotkania oglądaliśmy w 67. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę w polu karnym otrzymał Insigne. Ten odegrał do ustawionego na szesnastce Zielińskiego, zaś Polak zdecydował się na strzał i trafił do siatki, w czym pomógł mu rykoszet.

Serie A – 37. kolejka, 16.05.2021.                                                                            ACF Fiorentina 0:2 SSC Napoli