foto: Jarosław Frąckowiak

Nadeszła ostatnia kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy w tym sezonie! Po wielu miesiącach gry wyłoniony zostanie ostatecznie wicemistrz Polski oraz ostatni spadkowicz. Zapowiada się naprawdę emocjonujący weekend.

Zanim jednak przystąpimy do spotkań o kluczowe pozycje w tym sezonie, udamy się do Bielska-Białej na mistrzowską fetę Rekordzistów. Popsuć ją będą chcieli zawodnicy Red Dragons Pniewy, a więc aktualni zdobywcy Pucharu Polski, którzy w tym sezonie zebrali skalp już na każdej drużynie z ligowej czołówki.
Czy uda im się ugrać punkty także i z Rekordem? Z pewnością byłaby to bardzo ciekawa zapowiedź przyszłego spotkania o Superpuchar Polski. Początek tego starcia już dziś o godzinie 19.00 w nSport+ oraz na canalplus.com.

Niecałe 24 godziny później będziemy już jednak spoglądać na Lubawę oraz Białystok. To w tych miastach rozstrzygnie się bowiem kwestia wicemistrzostwa Polski. O wiele łatwiejsze zadanie mają Konstrukotrzy, którzy potrzebują jedynie remisu z AZS-em UŚ Katowice do obrony 2. miejsca z zeszłego sezonu. Jeśli jednak zdarzyłoby się tak, że zwycięsko z tego spotkania wyjdą Akademicy, wtedy szansę otrzymają gracze Piasta Gliwice, którzy, aby jednak marzyć o wicemistrzostwie, muszą przede wszystkim wygrać z MOKS Słonecznym Stokiem.

O tej samej porze w niedzielę wszystkie oczy będą zwrócone z kolei na Wilanów oraz Brzeg. Większe szanse na utrzymanie mają obecnie Akademicy ze stolicy, którym do pozostania w STATSCORE Futsal Ekstraklasie może wystarczyć nawet remis. Gdyby jednak brzeżanie prowadzili u siebie z FC Reiter Toruń, scenariusz ten straci na aktualności, a AZS będzie musiał zwyciężyć z Dremanem, a więc lokalnym rywalem Fit-Morning Gredaru.
Komplet spotkań 34. kolejki STATSCORE Futsal Ekstraklasy:

Rekord Bielsko-Biała – Red Dragons Pniewy, piątek, godz. 19.00 (nSport+)
GI Malepszy Futsal Leszno – Clearex Chorzów, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)
Team Lębork – Acana Orzeł Jelcz-Laskowice, sobota, godz. 16.00 (TVCOM.pl)
MOKS Słoneczny Stok Białystok – Piast Gliwice, sobota, godz. 18.00 (TVCOM.pl)
Constract Lubawa – AZS UŚ Katowice, sobota, godz. 18.00 (TVCOM.pl)
AZS UW DARKOMP Wilanów – Dreman Opole Komprachcice, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)
Fit-Morning Gredar Brzeg – FC Reiter Toruń, niedziela, godz. 18.00 (TVCOM.pl)
Gatta Active Zduńska Wola – P.A. Nova Gliwice 0:5 (walkower)
Pauza: Red Devils Chojnice

Źródło: Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!