Oprócz reprezentacji Polski, na piłkarskim Euro 2020 grają zagraniczni piłkarze, którzy na co dzień reprezentują kluby z naszego kraju. Na murawie zaprezentował się tylko jeden z nich, Lubomir Satka.

Wśród zadowolonych z uzyskanego punktu mogą być dwaj gracze warszawskiej Legii. To Josip Juranović z Chorwacji i Tomas Pekhart z Czech. Ich drużyny zremisowały przeciwko sobie 1:1. Dla Czechów gola z karnego zdobył Patrick Schick, zaś do wyrównania w 47. minucie doprowadził Ivan Perisić.

Zadowolonym z możliwości występowania na murawie jest Lubomir Satka z Lecha Poznań. Tym razem Słowak musiał zaakceptować gorycz porażki, gdyż w meczu ze Szwecją górą Szwedzi, który wygrali po bramce Forsberga, który w 77. minucie uderzał z karnego. Na ławce rezerwowych całe spotkanie przesiedział jego rodak z Lechii, Dusan Kuciak.

Wśród przegranych Robert Ivanov z Warty Poznań. Jego Finlandia uległa Rosjanom 0:1. Trafienie dla Sbornej zanotował w doliczonym czasie pierwszej połowy, Miranczuk.