Największe piłkarskie ligi wracają do gry po letniej przerwie, a wraz z nimi Polacy grający za granicą. Jak w miniony weekend prezentowały się występy biało-czerwonych?

Anglia

Championship:

Michał Helik – 90 minut dla Barnsley w zremisowanym meczu z Cardiff (1:1)

Kamil Jóźwiak – 68 minut dla Derby Country w zremisowanym meczu z Huddersfield (1:1)

Bartosz Białkowski (b) – 90 minut dla Millwall w zremisowanym meczu z QPR (1:1)

Mecze Towarzyskie:

Mateusz Klich – 90 minut i gol dla Leeds United w zremisowanym meczu z Villarreal (2:2)

Dania

Kamil Grabara (b) – 90 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Brondby (4:2)

Kamil Wilczek – 19 minut dla FC Kopenhaga w wygranym meczu z Brondby (4:2)

Dawid Kurminowski – 90 minut dla Aarhus w przegranym meczu z Aalborg (2:0)

Francja

Przemysław Frankowski – 34 minuty dla RC Lens w zremisowanym meczu z Stade Rennais (1:1)

Karol Fila – 75 minut dla FC Strasburg w przegranym meczu z Angers (0:2)

Niemcy

DFB Pokal:

Adam Marczuk (b) – 90 minut dla Greifswald w przegranym meczu z Augsburgiem (2:4)

Rafał Gikiewicz (b) – 90 minut dla FC Augsburg w wygranym meczu z Greifswald (2:4)

Kevin Pytlik – 120 minut dla Wuppertaler w przegranym meczu z VFL Bochum (1:2)

Adam Dźwigała – 1 minuta dla St. Pauli w wygranym meczu z FC Magdeburg (2:3)

Marcin Kamiński – 90 minut dla FC Schalke 04 w wygranym meczu z FC 08 Villingen (1:4)

David Blacha – 90 minut dla SV Meppen w przegranym meczu z Hertą Berlin (0:1)

Dennis Jastrzembski – 11 minut dla Herty Berlin w wygranym meczu z SV Meppen

Dawid Kownacki – 90 minut i gol z rzutu karnego dla Fortuny Dusseldorf w wygranym meczu z VFL Oldenburg (0:5)

Jakub Piotrowski – 29 minut dla Fortuny Dusseldorf w wygranym meczu z VFL Oldenburg (0:5)

Martin Kobylanski – 10 minut dla Braunschweig FC w przegranym meczu z Hamburger SV (1:2)

David Kopacz – 90 minut dla Wurzburger Kickers w przegranym meczu z SC Freiburg (0:1)

Rosja

Maciej Rybus –  90 minut dla Lokomotivu Moskwa w zremisowanym meczu z zFC Ufa (1:1)

Grzegorz Krychowiak – 85 minut dla FK Krasnodar w przegranym meczu z Zenit St. Petersburg (3:2)

Stany Zjednoczone

Przemysław Tytoń (b) – 26 minut i czyste konto dla FC Cincinati w zremisowanym meczu z Orlando City (1:1)

Patryk Klimala – 90 minut dla New York Red Bulls w przegranym meczu z Chicago Fire (2:1)

Adam Buksa – 90 minut dla New England Revolution w wygranym meczu z Philadelphia Union (2:1)

Kacper Przybyłko – 45 minut dla Philadelphia Union w przegranym meczu z New England Revolution (2:1)

Inne ligi

Szkocja – Maksymilian Stryjek (b) – 90 minut dla Livingstone w przegranym meczu z Aberdeen (1:1)

Słowacja – Aleksander Paluszek i Daniel Ściślak – 90 minut dla FK Pohronie w przegranym meczu z MSK Żilina (3:1)