Legia Warszawa przegrała u siebie rewanżowy mecz III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. Wojskowym pozostaje gra w eliminacjach do Ligi Europy, lecz i tak mają zagwarantowany udział w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Pierwsza połowa wyrównana, ale to goście cieszyli się prowadzeniem. W 21. minucie w pole karne nabiegał Franjić, co ujrzał podający mu zza szesnastki Ivanuszec, zaś Franjić pewnym strzałem pokonał Artura Boruca.

Legia próbowała natychmiast odpowiedzieć i w 27. minucie miała serię trzech rożnych, z czego trzeci wydawał się najgroźniejszy, gdy piłka po uderzeniu Lopesa trafiła w poprzeczkę.

Legioniści nie potrafili znaleźć drogi do bramki, czego efektem mogła być prosta gra. Przerzucanie piłek do boku i dośrodkowania w pole karne, gdzie najczęściej było więcej graczy gospodarzy.

Najciekawsza akcja Wojskowych miała miejsce w 42. minucie. Z głębi pola przed pole karne dogrywał Nawrocki, zaś piłkę w trójkącie ładnie pograli Lopes – Andre, który odegrał do Lopesa i Emreli, który akcję kończył uderzeniem sprzed szesnastki, lecz wywalczył jedynie rzut rożny.

Początek drugiej połowy to zdecydowana przewaga Legii, co nie było zaskoczeniem biorąc pod uwagę wynik meczu. Legia dominowała, ale brakowało konkretów. Najgroźniej w 67. minucie. Z wolnego piłkę odchodzącą od bramki w pole karne dogrywał Juranović, zaś Wieteska udami uderzył tuż obok bramki.

Niestety w końcówce zaczęło brakować sił i pojawiały się błędy, jak choćby strata Slisza na własnej połowie, lecz niecelnie zza szesnastki uderzał Menalo. Dinamo wygrywa w meczu, a w dwumeczu 2:1, co daje mu awans do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legii pozostaje walka o Ligę Europy, choć i tak Wojskowi mają zagwarantowany udział w fazie grupowej UEFA Conference League.

El. Ligi Mistrzów – III runda                                                                               Legia Warszawa 0:1 Dinamo Zagrzeb