Za nami półmetek eliminacji do piłkarskich MŚ 2022 w grupie I. Liderem z kompletem zwycięstw jest Anglia. Polacy zajmują 2. miejsce.

Biało-czerwoni w 5. kolejce ograli San Marino 7:1. Bramki dla naszej drużyny zdobywali w pierwszej połowie dwukrotnie Robert Lewandowski, Karol Świderski i Karol Linetty. W drugiej części spotkania hat-tricka dołożył Adam Buksa.

Pewne zwycięstwo nad Andorą odnieśli u siebie Anglicy, którzy mają komplet punktów. Po pierwszej połowie wicemistrzowie Europy prowadzili 1:0, a trafienie w w 18. minucie zaliczył uderzający ze środka pola karnego, Lingard. W 72. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Kane, który strzelał z karnego. Kilka minut później znów na liście strzelców wpisał się Lingard, który tym razem uderzał z szesnastki. W 85. minucie gola ustalającego wynik meczu zdobył uderzający głową po dograniu z rzutu rożnego, Saka.

Niespodziewanie Węgrów pokonała u siebie Albania. Dla Polski to dobra informacja, tym bardziej, że w pierwszym meczu z drużyną węgierską biało-czerwoni zremisowali. Zwycięskie trafienie dla Albańczyków Broja, który otrzymał prostopadłe zagranie z własnej połowy. Broja na trzydziestym metrze przed polem karnym minął kilku rywali, po czym wpadł w pole karne i huknął na bramkę, co pozwoliło mu wpisać się na liście strzelców.

W tabeli grupy I prowadzi Anglia z dorobkiem 15 pkt. 10 oczek mają na swoim koncie Polacy. Czołową trójkę uzupełnia Albania.